Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Reggeli készítésben segítség?

Reggeli készítésben segítség?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim szív és érrendszeri betegek. Mindig mikor náluk vagyok keresztanyukám nagy mértékben süt/főz reggelire nagyon sós ételeket (pl: bolti túlsózott oldalas vagy épp töményen fűszerezett grillkolbász). Megkértem Őt idén amikor megyek had csináljam én a reggelit tesóm segítségével. Mik azok az ételek amiket gyorsan és könnyen el lehet készíteni, valamilyen szinten könnyűek és alkalmas reggelire? Különféle salátákban gondolkoztam de ezen kívül mik vannak még?

2015. júl. 24. 15:07
 1/5 anonim válasza:
51%
Zabkása
2015. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, milyen diétát javasolt nekik az orvos. Pirítós, főtt tojás, Benedikt-tojás, rántotta kevés zsiradékkal, sok zöldséggel jó lehet. Sokan szeretik a sült gombát, sült paradicsomot reggelire. Palacsintát is süthetsz, tejbegrízt is sokan csinálnak, turmixokat is lehet készíteni.
2015. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rántott vagy tükörtojás. Ha annyira húsosak, lehet bele tenni kolbászt vagy tarját, arra egy agyonsózott sem olyan durva, én speciel hagymát, cukkinit s efféléket szeretek alkalmazni, mellé pedig paradicsomot, zöldpaprikát és uborkát. Persze sajt is mehet rá/bele. Nagyon szép tud lenni akár egy egyszerű tükörtojás, körberakva színes zöldségekkel... De rántottából különösen gazdagot lehet kreálni, kívül-belül finomságokkal.


Kinek mi a könnyű étel. Nekem a szénhidrátszegény, zöldséges ételek...

2015. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző voltam s azt nem írtam, hogy azzal ám nem vagyok képben, hogy mi való szív és érrendszerbeli betegeknek, lehet, hogy az én ajánlatom cukorbetegeknek az ideális, de azért alapvetően egészséges (pl. tipikusan jót tesz a koleszterinnek az étrendem, amibe ez beleillik, akárki akármit is gondol félre a tojásról). Természetesen az egyéni dolgok is számítanak, de a bolti túlsózott hús vs tojás meccs számomra elég egyértelmű.
2015. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit ajánlottak, a tojás az jó.


Húsból nem szabadna a zsíros és nehéz fajtákat fogyasztaniuk, elsősorban csak halat (omega-zsírsavak miatt különösen jó szívbetegeknek!!), sovány szárnyashúst.

A sót, cukrot illene csökkenteni minimálisra.

Emellett rostos zöldségek, nem túl cukros gyümölcsök (tehát pl. banán nem, de az áfonya jó).

Fehér liszt helyett teljes kiőrlésű, és pékárúban is ilyen.

Ami még szintén nagyon jó ásványi anyagok és omega zsírsavak szempontjából azok a hidegen sajtolt olajak ill. a magvak - tökmag, dió, mogyoró, lenmag, szezámmag


Szóval ami még eszembejut:

-válogatott zöldségek, rozsos vagy más teljes kiőrlésű kenyérrel, túrókrém

-töltött paradicsom, paprika

-avkádó valamilyen tengeri hallal

- válogatott magvak egy kis natúr joghurttal

2015. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!