Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Baj, ha nem áztattam be a...

Baj, ha nem áztattam be a lencsét?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 órája főzöm sós vízben a lencsét, de nem nagyon akar megpuhulni. Nem áztattam előtte. Mire fog megpuhulni? Valami ötlet ami gyorsíthatja a folyamatot?
2010. márc. 9. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szoktam.Fedő alatt nagyon hamar meg kellene puhulnia.
2010. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már csak percek kérdése lehet, ennyi idő alatt nekem áztatás nélkül is megpuhul. Esetleg ha van otthon húspuhító sód, egy picit tehetsz bele (ha még elbírja, nem tudom, mennyire sóztad eddig).
2010. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én se áztatom be soha, vizet és fedőt rá. van rajta elég víz?
2010. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sosem szoktam beáztatni. Ha nem puhul meg (ennyi főzés után már meg kellett volna), egy kis szódabikarbónát tegyél a vízhez. Nem kell sok, max fél-egy mokkáskanálnyi. Attól megpuhul. Ezt lehet használni akkor is, ha a bab nem akar puhulni.


Üdv!

2010. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha beáztatod a lencsét,csak akkor látod mi minden uszkál a tetején,azt le kell szedni,és alaposan átmosni,leönteni a vizet.Én új vizet teszek rá,kicsit hagyom ázni,ujra megmosom,azután átrakom az edénybe főzni,a babot is igy szoktam.ZS
2010. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok sót teszel bele megkeményedik és lejön a héja.ZS
2010. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mikor írtam akkor főztem 2 órája kb., utána még főztem kb. fél órát, de nem lett az igazi, egy picit kemény maradt. Szerintem ott rontottam el, hogy sok sót tettem bele és attól nem lett annyira puha, no meg a héja is lejött egy picit... Legközelebb kipróbálom a tanácsaitokat vagy maradok a jól bevált konzerves változatnál és ott tényleg nem fordulhat elő semmi gond. :) Még egyszer köszi mindenkinek! :)
2010. márc. 10. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokféle lencsét lehet kapni,lehet hogy régit vettél,próbáld meg ujra.ZS
2010. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A vöröslencse gyorsabban fő, mint a barna. A Lehel csarnokban a magosnál kimérve lehet kapni.


Üdv!

2010. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A vöröslencse tényleg jó,finom és hamar elkészül.ZS
2010. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!