Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell reszelt almát...

Hogyan kell reszelt almát télire tartósítani?

Figyelt kérdés

2015. aug. 22. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Még nagyanyámtól láttam egy 3 lépéses módszert, amit a családunk azóta is tovább ad, minden generációnak.


És most és annyira piszok menő , áldott jó ember leszek veled szemben, hogy megosztom veled ezt a családi örökséget!


1 Kinyitom a fagyaszót

2 Beb-szom az almát

3 Becsukom a fagyasztót.


Csak remélni tudom, hogy ezzel a száraz, lényegre törő, pontokba szedett utasításokkal együtt, az igazi együttérzés, a család szeretete is átáramlott hozzád virtuálisan, és mikor karácsonykor keveredni fog a lucfenyő a fahéjas almás süti illatával, eszedbe jutnak majd ezek a meghitt sorok, egy "menybőlazangyal" közben.

2015. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem ezt a csodálatos örökséget. Ment a kattintás a zöld kézre.
2015. aug. 22. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Köszcsi! :)

Úgy látszik más nem ér fel értelemben ezekhez a parnasszusi magasságokhoz... :)

Azok meg baszcsizódjanak meg!

2015. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

...de persze hasznos választ egyik sem ad!

Következésképp: amellett, hogy irigyek rám, még hülyék is. :D

2015. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én eleve nem nyersen teszem az almát a sütibe. Tehát nem nyersen teszem el a befőttesüvegbe sem. Vajban vagy margarinban,fahéjjal,cukorral,citrom levével és reszelt héjával megpárolom az almát,teszek bele mazsolát is.Ha kész,forrón üvegekbe töltöm,száraz dunsztba teszem kb 3-4 napra.Ha tartasz attól,hogy megromlik, tehetsz bele tartósítót-leginkább befőtt-tartósító alkalmas hozzá,- a forró léből vegyél ki keveset,keverd el a tartósítóval,ha teljesen feloldódott, mehet bele vissza az egész-én nem szoktam beletenni. Ja,az almát héjastól reszelem le, de gyakran inkább cikkekre vágom. Nekem bejött, szerintem isteni.A képződött levet leöntöm róla,mielőtt üvegekbe teszem, és külön megisszuk szörp gyanánt,ez is jó.
2015. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!