Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hol vehetnék pektint? Mennyibe...

Hol vehetnék pektint? Mennyibe kerül? Vagy a sima zselatin jobb? Hogyan kell használni? Szőlőlekvár zselésítésére kellene.

Figyelt kérdés

A zselatinnál mi az arány? Mert a hátoldalán csak kb. van megadva, hogy 4-5 tál kocsonyához ennyi és ennyi...

Nekem literhez kéne viszonyítanom, valamint az sincs ráírva, hogyan adjam hozzá. Csak szimplán szórjam bele? Vagy oldjam fel előbb?


2015. szept. 15. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Kémiailag nem azonos a kettő, a zselatin fehérje, a pektin poliszacharid. Miért nem használsz hozzá természetes pektint tartalmazó kemény, még éretlen gyümölcsöt, pl. éretlen almát
2015. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olvastam az almával való zselésítésről, de a pontos arányról sajnos nem találtam infót. Pl. egy liter szőlőléhez mennyi alma kell?
2015. szept. 15. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Nehogy zselatint tegyél a lekvárba, fúj.

[link]

Itt írja hogy egy csomag 11-16kg gyümölcshöz elég.

2015. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!