Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vasárnapi ebédre mit szoktatok...

Vasárnapi ebédre mit szoktatok késziteni? Adjatok valami recepteket mert elsül a fejem . De csak szolok 8 hos babám van és melette nem sokat birok konyhába lenni.

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csirkemell előző este bele fokhagymás tejbe, reggel kiveszed, olajozott tepsibe teszed, én jénaiba szoktam. Teszel rá ételízesítőt, borsot, esetleg majorannát. Mellé gerezdekre szedett fokhagymát. Nem kell megpucolni a fokit, sőt, nem is szabad! Az egészet lefeded alufóliával, és mehet a sütőbe. Amikor érzed, hogy puha, ehető, (kb egy óra), akkor meglocsolod mézzel és alufólia nélkül sütöd még egy picikét. Olyan 20-25percet. Mellé köretnek lehet rizs, főzőtasakos, ha gyorsat akarsz.

Én krumplipürét szoktam mellé tálalni. Megfőzöd a krumplit, összetöröd, és a husi mellett sült fokik belsejét belenyomkodod. Só, bors, pirospaprika hozzá, meg persze vaj és pici tejszín.

Ha gondolod hozzá majonézes kukoricasaláta, vágott vegyesköret, bármi jó!

És lehet, hogy elsőre pepecs, de nem!

Hisz a krumplira nem kell figyelni,míg meg nem fő, a husit is nyugodtan otthagyhatod, amíg sül, nem kell folyton nézegetni.

Én mikor először csináltam, a nagylányom 1éves 2hónapos volt, a kislányom alig 2hónapos. És simán meg lehet csinálni!

2010. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:


Csinálsz egy sima rántott levest.

Pirítasz mellé kis kockára vágott kenyeret, és tálaláskor teszed csak bele, a tetejére reszelt sajt.



Ez is nagyon finom, és egy 8hós a levét megkóstolhatja.

2010. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-Rakott káposzta:pörkölt alapra rakom rétegesen a kimosott savanyúkáposztát meg a húst amig elfogy.Felül káposzta van,babérlevél,só,egészborssal fűszerezve,vízzel felöntve-hogy ellepje 1-1/2 órát szoktam főzni.Finom,kiadós,másnapra eltehető.2-Sültcsirke, mellé rakhatod a megtisztított burgonyát nyersen kettévágva,fólia alatt eggyütt készül el.3-Hirtelensülthús:a köretet készítem el elősször,a hús szeleteket közvetlenül evés előtt kell kisütni.A húst mindkét oldalán megsózom,borsozom,lisztbe forgatom.Mindkét oldalon megsütöm,ne legyen ropogós piros mert akkor kiszárad.Tepsiskrumpli illik hozzá,úgy készítem hogy a tepsibe teszek zsiradékot,bele a krumplit,megsózom,kicsit borsozom,majd öntök hozzá fél pohár vizet,lefóliázom a sütéshez.Tehetsz hozzá hagymát is ha szeretitek,kb 30 p.alatt kész.Remélem tudtam segíteni-ezek gyorsan készülnek,nem macerásak.ZS
2010. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szerintem finom is lehet nagyon jo ötlet majd ki is probálom..
2010. márc. 20. 23:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Az,hogy kb én is ezek szoktam késziteni és néha már unom is de mikor gyors ebédre van szükségem na meg ugye ojanra hogy lányom is birjon belöle pár falatot enni...de köszi birok kombinálni
2010. márc. 20. 23:13
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj meg érte a kicsinek mindenképpen külön kell főznöd még egy jó ideig.Ez komoly dolog,sajnos ez így van,készítsd el neki még reggel az ebédet,én is úgy tettem,a gyümölcs kivételével mindent elkészítettem,majd betettem a hűtőbe.Ételallergiát kaphat,ami aszmás fulladásokkal járhat,elkisérheti egész életében.A szervezete ilyen korban még nem tudja lebontani a felnőtt ételeket.1 1/2-2 éves korban már lehet elkezdeni adni,de kérdezd meg a gyermekorvostól is.ZS
2010. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 igabcsy ***** válasza:
56%

8 hónaposan a babádnak még tényleg külön kell főzni, de nem is ez volt a kérdés.


Nekem olyan ötletem van, hogy pl. készítesz egy jó nagy adag pörköltet, akkor az vasárnap jó lesz pl. kifőtt tésztával, hétfőn egy gyors főzelékre feltétnek, kedden pedig a maradékból tudsz csinálni egy nagyon finom gulyás levest (vagy tarhonyás húst).


De gyors vasárnapi ebéd lehet: Holstein szelet (natúr sült husi tökörtojással) + párolt rízs: Felteszed a megfelelő mennyiségű vizet melegedni, ezalatt megprirítod a rízst, felöntöd a forró vízzel, sózod (én vegetát is zoktam bele), és betolod 20 percre a sütőbe, amíg ott párolódik, addig kisütöd a husit és a tojást. Előkészületekkel együtt megvan 40 perc alatt.

De hasonlóan gyorsan megvan pl a cigánypecsenye, vagy bármilyen rántott dolog is (rántotthús, hal, sajt, gomba, stb...

Aztán nem kell sokat bibelődni pl. a stefánia vagdalttal.

Felteszed a tojásokat főni, ezalatt bekevered a fasírthúst. Megpucolod a tojásokat. Lerakod a tepsibe a hús negyed részét mint a rúd alapját. Szép sorban rápakolod a tojásokat, és beborítod a többi hússal. Szép rudat formázol belőle, megszórod zsemlemorzsával, letakarod fóliával és mehet a sütőbe 1 órára. Ezután leveszed a fóliát és visszatolod, hogy megpiruljon. Köretnek egy gyors krumplipüre. Ehhez sem kell sokat a konyhában töltened, mert amíg sül a Stefánia már foglalkozhatsz a babáddal.

Hirtelen ezek jutottak az eszembe.

2010. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem kell félned igen tudom,hogy külön kell föznöm és külön is fözök neki...és pedig:

-csibemellehusa,krumpli,répiko,máj,és husi leves levével higgittom,

-répa krumpli,rizs,

-rizs,répa

-rizs,valamijen gyümi banán,alma,barack....

-tejpépepek

-griz

-plazmakeksz

ijeneket készitek neki....

De azért köszönöm hogy irtatok...

2010. márc. 21. 19:45
 9/10 anonim válasza:
Namost tisztázzuk előre: 8 hós (hónapos), avagy 8 (db) hős babád van? Mert ugye az sem mindegy! :-)
2010. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hi 8 hónapos a kislányom!!!:)
2010. márc. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!