Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Muffinsütés az alábbi sütőben,...

Muffinsütés az alábbi sütőben, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben a csak alsó sütés-funkciós sütőben szeretnék muffint csinálni (teflon formában):

[link]


(A múltkor szilikon formában csináltam, és a teteje szépen feljött, de az alja odaégett. Ha lejjebb hajtottam a hőfokot, akkor meg lapos maradt a teteje.)


De! Most megtaláltam a használati útmutatóját, ezzel kapcsolatban bizonytalan vagyok.

[link]


- Először is, a mellékelt képen a főzési időknél a muffin melyik ételnek felel meg? Mert akkor a beállításokat aszerint alkalmazom.

- Ha mondjuk a polc száma 3, akkor azt felülről, vagy alulról kell számolni?

- A mennyiségnél a szám a grammra vonatkozhat?


Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 28. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a muffin olyan 15-20 perc szokott lenni. Amúgy nekem is zanussi van és elég a süti, ha a megadott hőfok szerint sütök.


Pl. ez egy nagyszerű recept:

[link]

175-180 fok - recept szerint - helyett

165-170 fokon sütöm és nem égett meg


Amikor alul megégett alulról hányadik polcon volt a süti? És milyen sütési módon alsó-felső? Hány percig?

Illetve hogy sütötted amikor nem jött fel?

2015. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az én receptem a következő:

- 1 pohár (2 dl) joghurt vagy kefir

- 2 pohár liszt

- 1,5 pohár porcukor

- 0,5 pohár olaj

- 3 egész tojás

- 1 csomag vaníliás cukor

- 1 csomag sütőpor.


Először alulról a 2. polcon volt (talán), de szilikonformában, és a forma benne volt egy tepsiben, az pedig egy rácson. Az a baj, hogy nem tudom hány fokon volt, mert nincs hőmérséklet megadva, csak egy kisláng, egy pizzajel, és egy nagyláng. Talán a nagyláng és a pizza között lehetett. Ekkor a teteje feljött, csak az alja megégett kicsit. Aztán a következő adagot feljebb tettem egy polccal, és az alatta levő polcra (ahol előtte volt), betettem a tartozék tepsit, hogy fogja a hőt alulról. Mert ebben a sütőben nincs felső sütés, meg légkeverés, CSAK ALSÓ sütés. A lángot is lejjebb vettem. Ekkor alulról nem égett meg talán, de a teteje lapos maradt teljesen. Hogy mennyi ideig sütöttem, azt már nem tudom. Amikor megégett az alja, akkor felülről jól nézett ki, azért nem vettem ki előbb, mert megvártam, amíg felpúposodott.

2015. dec. 28. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:

A recept teljesen jó, a sütődet kell kitapasztalni.

nekem 20 éves gázom van, már alig van különbség a max és min láng között, mégis tudok benne mindent sütni, mert ismerem a drágát (de ki lesz cserélve, és akkor lehet, hogy én is kérdezgetek majd ):)

Viszont a teflonos muffinformába mindig teszek papírkapszlit, és először a maxra teszem be, majd kb 5 perc múlva belövöm közepesre.

Szépen feljön púposra és az alja sem ég meg. kb 25 percig sütöm, és , ha a beleszúrt villa nem ragacsos, akkor már jó is. A hústű csalóka, mert még a nem teljesen kész tésztabába szúrva is tiszta maradhat.

Mindig vizesruhára teszem a tepsit, igy a keletkező párától gyorsan elengedi és nem gyógyul rá a muffinpapír sem.

2015. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja egyszem rácsos polcom van, azt mindig középen tartom.
2015. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!