Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nincs már kedvem főzni,...

Nincs már kedvem főzni, rendelni meg túl drága, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mielőtt beszólogatnátok, közlöm, hogy 28 éve házasságban élek,azaz annyi ideje,szinte napi szinten főzök 4, most 3 emberre.Annyira belefáradtam már.Mindig kitalálni, mi legyen , bevásárolni, megfőzni, elmosogatni.

A férjem,nagyfiam csak legfeljebb pörköltet,paprikáskrumplit tud főzni.Ma elküldtem bevásárolni a férjem,mert már ahhoz sincs energiám, de löttyedt csomagolt uborkát, és marha drága felvágottat sóztak rá...hiába.Ötleteket várok, más is volt már így,hogy oldotta meg,vagy milyen praktikát vetett be,hogy gyorsan letudja a főzést...

Kérem, a kötözködősök kíméljenek meg válaszaikkal...


2015. dec. 29. 18:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

és? nem tudtok csinálni ketten egy pár szendvicset vagy sajtos tésztát?


[link]

2015. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

Kérj segítséget a családtól.

Ők főznek, te csak osztod az észt.

Jó móka :)

2015. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Környéken menüre befizetni?

6-800 Ft között már normális, kétfogásos menükre lehet befizetni egy- egy kifőzdébe. Nem kell ott megenni, el is lehet vinni.

2015. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes ötletadónak étel házhot szállítók weboldalát nézegetni.

Pl: Cityfood.hu

Ha van fagyasztód egy nagyobb bevásárlás keretében feltölteni és onnan gazdálkodni.

Legyen otthon borsó, kukorica zöldbab....

2015. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Pont ugyanez volt a dilemmam, mint a tied. Arra jutottam, hogy inkabb megiscsak fozok, mert 1. Olcsobb 2. Finomabb 3. Tudom, mi van benne 4. Arra varhatnek, hogy a ferfiak kezdjenek el fozni!

Azert van nehany tippem: tervezz heti menut, ugy vasarolj be, hogy minden legyen otthon hozza, ne kelljen hetkozben kulon boltba jarkalni. Heti 2-3 napon tarthattok fott etel mentes napot is, pl aznap szendvics, rantotta, gyumolcsok, stb. Aztan: fozhetsz ugy, hogy az 1. Napi maradek a 2. Napi kaja reszet kepezze. Pl: 1. Nap milanoi makaroni 2. Megmaradt daralt husos szafttal keszult hortobagyi palacsinta, stb. Vagy nagyobb adagokat keszitesz, ami 2 napra is elegendo. Vagy megkered a csaladot, hogy segitsenek kitalalni a heti menut! Ja es meg vmi: megeri osszesporolni egy mosogatogepre! :)

2015. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%

1. Főzzön a férj és a nagyfiú pörköltet és paprikás krumplit, aztán lassanként taníts meg nekik mást is. Pörköltet amúgy millió dologból lehet készíteni, akár zöldségből is, ami már más étel, de azért az elkészítés valahol hasonló, kivéve a hosszas zöldségelőkészítést, bár ez zöldségfüggő... :) Rengeteg egyszerű étel van, ha a fentieket tudják, azokat is megcsinálják jól hamar.


2. Főzz gyorsan elkészíthető ételeket. Én is beleuntam a főzésbe, néha sárgaborsófőzelék van (ahhoz még rántás se kell) és kész, azt is csak a párom eszi, rizzsel s opcionálisan tojással. Szerintem rém szegényes, de neki jó.

Én magam pedig olyankor örülök, hogy végre nincs közös zöldségétel és bevághatok egy csomó tojást... Nekem tökéletes ebéd. De sokmindent meg lehet sütni percek alatt. Najó, inkább csak a tojást és a húst, a zöldségek azért időigényesebbek.

De pl. a zsírban sült ételek elkészíthetők sütőben is s akkor nem kell mellette állni.

Köretnek remek lehet a nyers zöldség is, nem kell készítgetni azt sem.

Úgyhogy nekem a tükörtojás jégsalátával eléggé ideális ebéd tud lenni (rengetegszer eszem), ez persze közel sem akárkire igaz. Csak egy tipp, hátha.

Sajna így is órákat töltök a konyhában, az agyamat nem tudom leűállítani a kísérletezésről s azért kell valami ropogós meg száraz meg édes étel is, leves, sült zöldség, a kókusztej és a kenyér is munkával jár... Hajajj... S nem tudok több napra főzni sem. Telefőzöm a nagylábost és elfogy. No, ebben segít, ha igazán tömény ételek készülnek, amikből tényleg nem lehet sokat enni. A száraz hüvelyesek, a zsíros tésztaételek speciel ilyenek. A hús is laktat, de azért én fél kiló alatt nem tudok enni belőle, ugyanez vonatkozik a tojásra. Ha zöldséges az étel, sok sajt és zsír tudja felturbózni az ízét és kalóriatartalmát... S ha kétszer lehet belőle enni egy helyett, az azért a főzésre fordított időt is csökkenti. De gondolom, ilyeneket te is tudsz, gyakorlott háziasszonyként...


A párom nagy rizses, ami sokat segít, ami az időt illeti. A rizs elvan magának, nálunk 1-2 perc munkával jár elkészíteni s akkor 1-3 napig van, édességalap, köret... Főzök valami egyszerű étket ebédre és kész, a párom eszik hozzá rizst, ha még éhes, készít valami rizses édességet, estére is csak talál valamit (tojás rizzsel, sajt rizzsel, megint édesség), másnapra pedig, ha nincs maradék, visz rántottát rizzsel vagy krumplival (ez utóbbi nagy tételben készül bográcsban, ha jó az idő) vagy zabkását, amit ő készít el, az sem bonyolult étel.


Hogy így is órákat töltök a konyhában, az az ételre kattanásom és zabolátlan sütizéseim eredménye, habár a sütijeim is összekeverem-mikróban kisütöm típusúak szoktak lenni, a többi édességhez még mikró se kell.

Szeretek főzni és enni, max unom néha, de ha puritánabb lennék, a saját ötleteim és a párom nem olyan nagy igényei egészen egyszerű konyhai életet eredményeznének.

2015. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Koszi.

Volt mosogatogepem de hamar elromlott,az nem olyan gond,mar elertem,hogy neha a fiuk is elmosogatnak.

Az a baj h en ellennek rantottan,szendvicsen is,de a fiuk meloba is fott kajat akarnak mindig vinni.

2015. dec. 29. 19:22
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Még valami, bár ez az első pontomhoz tartozik...

Amikor én meguntam a főzést, akkor bevezettem, hogy hétvégén és szabadságon a párom főz (én itthon vagyok és amikor délben hazaesik a munkából, igyekszem várni valamivel :) le se tudom állítani ezt a késztetést, pedig nem halna éhen). Jól és ösztönösen főz, mint én, variál és nem ront.

Hogy meg tudom-e állni a főzést, amikor itthon van és főz (vagy nem, mert nincs kedve s végülis valamit csak tudunk enni), az más kérdés, mindenestre sütni akkor is én sütök, pedig párat ő is tud, magának szokott is (azokat én ilyen-olyan okokból nem eszem, de örülök, hogy azt a kalóriát sem nekem kell megfőznöm/sütnöm)...

Ha nem kell mindennap neked főznöd, az azért hatalmas könnyebbség, el tudom képzelni, hogy akár elég is, főleg, ha 1-1 egyszerűbb napot tartasz a héten, amikor kevés munkával járó ételt főzöl.

2015. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

"A férjem,nagyfiam csak legfeljebb pörköltet,paprikáskrumplit tud főzni."


Tudod, csak akarni kell.

2015. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

A rántotta amúgy miért nem főtt étel? Jó, sült, de értitek. Felturbózva egészen komplett étel tud lenni... Millió dolog belekeverhető illetve rászórható, gomba, zöldségek, húsfélék, sajt, szószok... Mellé színes zöldségek.

Na, az már tovább tart, mint megsütni egy kis puhább húst, pl. lazacot... A testépítők néha megsütnek egy csomó fűszerezett csirkét vagy amit esznek s napokig azt dobozolják. Nekik sokszor nincs kedvük főzőcskézni... A rizst már írtam, az nem idő és lesz egy csomó.

2015. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!