Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet-e az üveg vágódeszkán...

Lehet-e az üveg vágódeszkán húst klopfolni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 18. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

lehetni lehet, de nem biztos, hogy célszerű :)

inkább maradj a hagyományos, fából készültnél.

2008. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor most lehet, vagy sem? Nekem nincs másik, mert csak a baj volt velük. Akármilyen praktikával próbáltam tisztítani, mindig büdös és foltos maradt(a fa és a műanyag is)! Ki is dobtam őket. Csak erre a klopfolás dologra nem gondoltam...Ja, és nem is áll szándékomban megint venni egyet!!!
2008. szept. 19. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ejtettél már le üvegpoharat?

na látod...:)

2008. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy lehet - egyszer...
2008. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hát inkább a hagyományos fa deszkát használd, az tuti nem törik össze. lehet, hogy edzett üveg, de sosem tudni.


Az titka a fa vágódeszkáknak, hogy mielőtt használnád öblítsd le vízzel. mert akkor rögtön a vizet szívja be és nem a hús vagy a zöldség levét! tisztításuk pedig nagyon egyszerű: mosogatószívacsot belemártod sóba és jól átdörzsölöd! Ennyi, jó főzőcskézést!

2008. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hali, szerintem az üveg vágódeszkát más célokra, a kloffolást meg csináld fán, úgy hogy ráteszel egy rongyot. Igy tuti nem megy bele a sok kaja maradék vagy mi. Nem? Sztem ez a leglogikusabb..


Egy főzni nem tudő 19 éves srác :)

2009. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem lehet klopfolni az üveg vágódeszkán. A fa deszkán úgy klopfolok, hogy a hússzeleteket, akár egyszerre többet is, nejlon zacskóba teszem. Mikor egyik fele kész, zacskóstól megfordítom. Tisztítani úgy szoktam, hogy megszórom sóval, és a legerősebb dörzsivel (fémszálas, vagy műanyag) dörzsölöm, leöblítem, majd mosószeres vízzel újra átmosom, utána öblítem. Az esetes-sós dörzsölés is jó, mert az ecet fertőtlenít.
2011. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!