Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Találtam kinn egy melléképület...

Találtam kinn egy melléképületben 2 üveg mézet. Már évek óta ott áll. Ezt a nagyon régi mézet el szabad még használnunk? Nem látszik semmi rossz rajta, csak kicsit kásás az alja. Ti eldobnátok? Talán 10 éves is van már.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 11:36
 1/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Igen,meg lehet enni nyugodtan, a méznek nem jár le a szavatossági ideje. Ha egy kicsit felmelegíted, akkor egységes lesz az állaga.
2011. ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A méz korlátlan ideig megőrzi a szavatosságát, úgyhogy nyugodtan felhasználhatod. Ha kristályos, állítsd az üveget egy forró vízzel teli tálba, és megolvad.
2011. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a gyors és értékes választ. Szép napot! Szép hetet!
2011. ápr. 11. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan használd fel, az még remélhetőleg valódi és nem

kínai maszat.

2011. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sötét, száraz helyen volt, korlátlan ideig felhasználható.
2011. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Biztos hogy méz az? :)

Lehet, hogy korábban valami más volt, csak most úgy néz ki, mintha méz lenne.

2011. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem,hogy méz! Nagy szám lenne, ha valami autóhoz való megsűrűsödött olajat tartanék itt a meleg vizben. Ha feloldódott (merthogy még kicsit kásás) megirom az eredményt.
2011. ápr. 11. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a bátyám mesterének az apai örökségből megkapott házát újították fel, találtak a sufniban kb 4 hordó (egyenként 50 l-esek voltak) mézet. Az öreg méhész volt, a mézek sacc/kb 50 évesek. Annyi volt a bajuk, hogy kikristályosodtak.

A mester szétosztotta a mézet, mindenki kapott belőle. Én még olyan finom mézet nem ettem! Isteni volt! Sajnos, idővel elfogyott, de a jelek szerint semmi baja nem volt, és nekünk sem lett.

Anyu egy nagy fazékban fizet melegített, abba állította a kiporciózott mézet, és melegítés után a cukor araánya helyre állt, szép folyékony lett.

2011. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, hogy biztattok. Megesszük, lesz ami lesz...
2011. ápr. 11. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!