Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A fagyasztáson kívül még...

A fagyasztáson kívül még hogyan tudok ételeket félkész állapotban tárolni kb.1 hónapig?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, és szeretnék felkészülni a "nehéz", de szép első napokra. A fagyasztóm már megtelt, a dunsztos övegeimet pedig paradicsomlekvárral töltöm meg, mert az elég sokoldalúan hasznosítható nálunk. Egyéb ötleteket várok.
2008. szept. 18. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem Anyukám a félkész lecsót is dunsztolva teszi el. Jó sokáig elál, csak elő kell venni és forralás és mehet rá a tojás, stb (én lecsós húsnak szoktam megcsinálni).

Egyéb praktikák, amiket még láttam, az a különböző fűziknek, leveseknek való zöldségfélék dunsztosüvegbe való elrakása. Láthatsz ilyeneket az áruházakban is, bár akkor nem is annyira szembe ötlő, hogy, jé, tényleg :-)

Ilyen: bab, borsó, tök (lereszelve). Ezeket kicsit előfőzöd sós vízben, majd dunsztolod. Remélem tudtam segíteni, és sok boldogságot a babához :-)

2008. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! ezekre valóban nem gondoltam, de kipróbálom!
2008. szept. 21. 17:01
 3/3 anonim válasza:

Szia! Én is kismama vagyok, nem sok segítségem lesz szülés után (ráadásul van egy 2 éves fiam akit szintén etetni kell) és szeretnék lefagyasztani sok mindent.

Tudnál nekem ötleteket adni, mi-mindennel tetted tele anno a mélyhűtődet?

Mennyivel előre csinálhatom meg ezeket? (Kezdem egyre nehezebben bírni magam ugyanis.)

Én eddig nem sok mindent mertem fagyasztani, csak pörköltet meg töltött/székelykáposztát, egyszer-egyszer húslevest.

Segítséged előre is köszönöm!

2011. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!