Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Napi 800 Ft-ból ki lehet...

Napi 800 Ft-ból ki lehet jönni úgy, hogy fogyúkúrás/egészséges legyen az étrendem?

Figyelt kérdés

1 főre.

Tudnátok írni pár napot, amikorra ez elég?

Lehet hideg/meleg kaja is, főzés nem akadály.

Úgy is oké, ha mondjuk egy hétre előre vásárolok, és utána azt beosztom (akkor 5600 Ft van egy hétre, viszont pluszba nem tudok venni semmit, ha közbejön valami)


2016. febr. 12. 18:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%

én is fogyózok ,bőven elég a 800 ft

-reggeli 15 ft-os zsömle,bele 80-ért parizer

-délben egy tejfölös sajtos lángos 400-ért

-vacsira meg kőrözött túró 100-ft

2016. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
"délben egy tejfölös sajtos lángos"- Zsíros lángos, zsíros tejföl, egészség meg fogyókúra a nagy lófasz. :D
2016. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
67%
Fogyókúrás vagy egészséges? A kettő közel sem ugyanaz.
2016. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
-miért lenne egy lángos egészségtelen ?
2016. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
90%

Egyszerűen azért első, mert zsírban készül és maga is az.

A lángos egyáltalán nem fogyókúrás étel és az étrend sem az.

Csak kevesebbet eszel. Lehet, hogy fogsz pár kilót, de pl a kockahashoz nem járul hozzá:)

2016. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

A lángost én sem tekintem egészségesnek, a tejtermékek zömét sem, de a zsír pont a legjobb bennük. Na jó, a kommersz lángosnál nem, ha én sütném, akkor a zsír jó lenne :D


Nos, én simán kijönnék (szerintem ki is jövök). De kinek mi a kalória- és makróigénye s étrendi megszorításai (nálam pl. kiesnek az olcsó szénhidrátok, kivéve a zöldség, de bejön a kalóriát nézve olcsó kókuszzsír)...

S természetesen mindenkinek más az egészséges, de ami nagyon eltér, az az emberek véleménye arról, hogy mi az egészséges.

A tojást mindenesetre ajánlom, ahogy a szezonális zöldségeket és ha neked belefér, a rizst is :) A tojás lefed egy csomó tápanyagigényt, finom, gyors. Sovány fehérjékkel drágább, mert bár a tojással sem olcsóbb a fehérjebevitel, de sok zsírt is ad s egyéb előnyei is vannak. A rizs roppant olcsó, a zöldségek térfogatosak a kalóriamennyiségükhöz képest, akad bennük tápanyag - s nem kényszerít senki, hogy rengeteget egyél belőle, de van, akinek kell valami szénhidrátbomba köretként vagy energiának.

Persze ha találsz valami olcsó, de szerinted megfelelő minőségű húst, az is opció.


A száraz hüvelyesek inkább olcsók, mint a többi szempont, de én speciel nem tartom rossznak őket sem. Van, aki kerüli őket. Nekem is túl szénhidrátosak, de ez az én speciális esetem és sokfélék vagyunk.


Mondjuk az nem konkrét fogalom, hogy fogyókúrás. Kinek mi az? Nem mindenkinek ugyanaz az étrend jó fogyásra, távolról sem.

2016. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az egészséges étrendet úgy értettem, hogy minden makróból elegendő mennyiséget vigyek be, a fogyókúrást pedig úgy, hogy ne sült krumplit és üres kenyeret ajánljatok, mint olcsó ételek :)


Első, valóban, én sem értem, hogy neked a párizsis szendvics és a lángos hogyan fér be akár az egészséges étkezésbe, akár a fogyókúrádba.

2016. febr. 12. 20:12
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Reggeli: joghurt + zabpehely, (100-150 Ft)

Délelőtt: szezonális gyümölcs, most pl narancs (30 ft/db)

Ebéd: 40 deka csirkemell (kb egy kisebb egész "egyik fele", bevágod több helyen. Pici olajon serpenyőben spenótot fonnyasztasz, kis rikottával összekevered, beletöltöd a csirkemell "réseibe", sajt rá (vagy anélkül) sütőbe 20 percre. (6-700 Ft)

Délután: Répa, uborka mártogatós kefírbe (20 forint a kb 2 db répa és 100 a kefír)

Vacsi: Pirítós, tea (Toast kenyérből fillérekből megvan - legyen mondjuk 30 forint amit egy adagra megeszel - még egy naranccsal lekísérheted, +30)

Ez összesen kb 1000-1100 forint. De borzasztóan függ attól minden, hogy hol vásárolsz.

2016. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Reggel: kávé tejszinnel. Ezután menj ki a piacra és vásárolj össze olyan zöldségeket, amik tetszenek. csinálj belőlük egy nagy salátát, és locsold meg házi majonézzel. Ebédre, vacsorára kiváló! Kis csirlemellet vagy sonkát is adhatsz hozzá. Bőven kijön 800 Ft-ból.
2016. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Amit az utolsók írtak, azokkal én simán éheznék. Ez se mindegy azért, van, aki nem lakik jól egy kis salátával és csirkemellel. Nyilván van, akinek megfelel, hogyne. De nem mindenkinek. Ezért is nehéz tanácsot adni így vakon.


Kérdező, a makrók megléte még nem egészséges, bár valami alapot már ad. Nem kicsit nem mindegy, miből jön pl. a szénhidrát. Fogyni pedig a kalóriadeficittől lehet, ami nem zár ki ételeket.

2016. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!