Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A sütőben mindig összeesik a...

A sütőben mindig összeesik a tojásfehérjehabom! Valami ötlet, hogy mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Eddig Pavlovát és Rákóczi túróst sütöttem, amiben tojásfehérjehab lett volna, de mindig rettentően összeesett! Úgy csináltam, hogy tojásfehérjét porcukorral sűrű masszává vertem, majd kb. egy órára sütőbe tettem, aztán nyitott ajtónál kihűtöttem, de mire felvágtam, mindig összeesett! Olyan lett, hogy egy vékony, kemény habréteg keletkezett fölül, szép ívesen, de ha "betörtem", alatta teljesen összeesetten és puhán ott volt egy krém. Mi lehet a hiba? SOS!
2010. ápr. 2. 18:10
 1/6 anonim válasza:
Rakj bele mikor már majdnem teljesen kemény a hab egy kanál lekvárt (mondjuk barackot) és úgy verd tovább a habot. Ne ijedj meg, először kicsit összeeshet, aztán gyönyörű fényes, kemény habod lesz. Sütés közben ne nézegesd, ne nyitogasd a sütő ajtaját, ha kész van ne vedd ki rögtön a sütőből, egy picit hagyd, hogy felvegye a kinti hőt. korábban nekem is problémám volt, az általad leírt, ezt a tippet a neten egy gasztroblogban olvastam és nekem bejött.
2010. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
bocsi, azt írtad, hogy kinyitod a sütőajtót:-9 Szóval akkor a lekváros dolgot próbáld ki!
2010. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet...de akkor nem lesz túl lekvárízű? Mert például a Pavlova esetében nem túl szerencsés a barackíz...
2010. ápr. 4. 11:18
 4/6 anonim válasza:
azt amit én:) ugyanis nekem is mindig összeesik
2010. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A habot gőz felett kell keményre felverni, így szépen vágható marad.
2010. ápr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy kis zselatinport!!!!Az szépen megtartja!Amúgy a mamám is lekvárral verte fol,és mindig úgy maradt,nem lessz lekvárÍzű!
2010. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!