Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Habanero paprikával mennyire...

Habanero paprikával mennyire bánjak óvatosan?

Figyelt kérdés
Chili Con Carneba, másfél kiló húsból csinálom. Alapvetően bírom az erőset, általában ekkora mennyiségbe beledarabolok 3-4 zöldpaprikát, 5-6 jalapenot és még cayenne-i borssal is megkínálom és ez nekem olyan épp kellemesen csípős. Most a jalapeno helyett akarom kipróbálni, de ez keményvonalas cucc, nem igazán merek csak úgy nekiesni tapasztaltabbak véleménye nélkül. Ha belerakok egy felet az elég lehet?

2016. ápr. 26. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Hajszálvékony szeletenként adagold inkább, közben kóstolgass. Baromi erős.
2016. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon. Csomagold be folpackba, és nézegesd. Szerintem ne tegyél a kajába, ha mégis, akkor még azt is gondold meg, csupasz kézzel megfogod-e, vagy inkább csak védőkesztyűben. Ismerős termeszt ilyesmit, gázálarcban dolgozta fel.

Az biztos, hogy egy db egy hatalmas bográcsot ehetetlenül csípőssé tesz, de valószínűleg egy negyed is. Fiúkák egy buliban virtusból részegen kóstolgatták magában, és videózták egymást. Kb. hatfelé vágtak egy db-ot, és úgy ették meg. Egyik volt olyan buta, hogy azzal a kezével, amelyikkel a szájába tette a paprikát, megfogta a micsodáját pösálás közben, hát vagy két órán át lángolt a makkja.

2016. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Habanero nem annyira erős.. másfél kiló húshoz nyugodtan belerakhatsz egy egészet.
2016. ápr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Akkor az nem igazi habanero szerintem...
2016. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Jó, sokkal erősebb, mint a jalapeno, de nem annyira vészes, mint mondjuk egy carolina reaper vagy egy ghost chili. Szerintem másfél kiló húshoz simán mehet egy egész habanero.
2016. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

[link]

Azért a habanero sokkal-sokkal csípősebb, mint a jalapeno...

2016. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Jalapenoban éppen azt szeretem, hogy azt elég bátran lehet enni és alig csíp. Inkább szinte nem is csíp miközben eszem, csak a hatásától kicsit leizzad a homlokom.

Annál kicsit is erősebbet már nem tudok megenni. Szóval csak óvatosan azzal a durván erőssel, mert a végén lángot lehelnek attól a kajának akár egy falatjától is! :)

2016. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A jalapeño és a klasszikus magyar zöldpaprika csípősség szempontjából nagyjából ugyanaz a kategória, azonban az habanerónak a közelében sincs egyik sem. Ha mondjuk a fentiekből egy tucatot szoktál vágni az ételbe, akkor első próbálkozásra egy fél habanerónál szerintem semmiképpen se tegyél bele többet. És még így is valószínűleg jóval erősebb lesz, mint amit eddig megszoktál.
2016. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pintér László ***** válasza:
Na milyen lett?
2023. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!