Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Előre berántani a töltött...

Előre berántani a töltött káposztát?

Figyelt kérdés
Most hallottam, így egyszerűbb, nem kell kipakolni a gombócokat. Gondolom az ízének sem tesz rosszat.
2016. jún. 28. 08:02
1 2
 1/12 Trafó1 ***** válasza:
87%
Mi nem szoktuk berántani sem előtte sem utána, tejfelt adunk hozzá és mindenki annyit tesz mellé amennyit akar.
2016. jún. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam berántani. Sok hagymát dínsztelek, bele a piros paprika, a felét rakom a töltelékbe, a másik felét pedig amikor a töltelékeket meg az apró káposztát rakom a fazékba, a rétegek közé rakom, egy kanál liszttel megszórva. Utána felengedem az egészet vízzel, hogy ellepje, és mehet szép lassan főni.
2016. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Csak akkor jó ötlet az előre berántás, ha jókora edényben rakod fel, mer a folyamatosan sűrűsödni fog, és muszáj lesz a gombócok között fakanállal mozogni egészen a lábas aljáig, mert sokkal könnyebben odakaphat.

Szerintem nem nagy cucc kiszedni a töltelékeket, és , ha már kész, akkor berántani, vagy behabarni, ki, hogy szokta.

2016. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Lassan 40 éve főzök töltött káposztát (a mi vidékünkön ez az egyik leggyakoribb étel ünnepekkor és hétköznap is fogyasztjuk), de még sosem kavargattam, emelgettem, nem rakjuk át a töltelékeket.

Alulra apró káposzta és füstölt hús csíkok, rá a töltött káposzták, újra apró és füstölt, újra töltött, végül apró a tetejére. Felöntjük vízzel, hogy ellepje. Rá sűrített paradicsom, és főzni. A végén berántjuk a tetején lévő lével. Még soha nem kapott oda, nem volt fővetlen.

Ezt a kipakolós dolgot még nem hallottam, de erre mondják, ahány ház....

2016. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
A töltött káposztát nem kell rántani.
2016. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell azt kipakolni akkor sem, ha a végén rántod be:

amikor a káposzta és az összes minden, amiket beleraktál megfőtt, elkészítem a rántást, ráöntöm a káposzta tetejére, majd szép lassan összeforr az egész egymással.


Ugyanúgy forgatjuk a káposztát főzés közben is, és berántás után is, mint a bográcsos pörköltet, tehát nem fakanállal, csak az edényt körbe-körbe. A rántás is ezzel a módszerrel szépen lemegy a fazéknak egészen az aljáig!

2016. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

A múltkor már én is megírtam, a töltöttkáposzta úgy tűnik, hogy sokakat megosztó étel, pedig csak annyi, hogy mindenki másképp csinálja, ahogy tanulta, ahogy szeretik, és nincs olyan, hogy valami okvetlenül "KELL" avagy sem.

Egy egyszerű kérdés volt (már megválaszoltam ) és nem az, hogy MI hogyan szoktuk és szeretjük.

Ha kipakolja a gombócot, kipakolja, ha nem, nem, ha rántja ,hadd rántsa be. Nem értem miért nem lehet elfogadni, ha valaki másképp csinálja, mint ahogy egy-egy válaszoló szokta.

Természetesen tisztelet a kivételnek.

2016. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem szoktam berántani én sem. Semmit sem tesz hozzá az ízéhez a rántás egyébként.
2016. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mennyi a minimum főlési ideje?

Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 28. 10:14
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Én darált lapockából készítem, általában 2 óra alatt készen van.Ezalatt a főzési időt értem, az előkészítés természetesen nincs benne.
2016. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!