Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tészta újragyúrásábólmlehet gond?

Tészta újragyúrásábólmlehet gond?

Figyelt kérdés
megkelt tesztat kinyujtottam, utana osszehajtogattam, de a tesztat utana nem kehetett tovabb nyujtani mert mindig visszaugrott. Igy tettem hozza kis vajat meg langyos vizet, mert hatha az a baja, hogy tul sok lisztet vett fel a hajtogatas kozben. Es ezt gyurtam ujra. Ez mennyire jelent gondot, ugye nem rontottam el nagyon?
2016. jún. 28. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztosan nem rontottad el, valamikor a disznóölési hajtogatott hájas-leveles tészta is valami hasonló módon készült.

Találtam róla egy linket:


[link]

2016. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
52%

#1 Nem egészen értem, hogy hogyan jön ehhez a kérdéshez a hájastészta, az egy abszolút másik történet. :D


Én cukrászdában dolgozok, és amikor a barátfülét készítjük, azt sem szabad újragyúrni, mert egyszerűen lehetetlenség lenne utána kinyújtani. Tehát nehogy azt hidd, hogy ez a tésztaösszeugrás egyedi eset lenne.

Ha tettél hozzá vajat meg vizet, azzal csak annyit sikerült elérned, hogy megváltoztattad a tészta anyaghányadát, eltoltad az arányait.


Egyébként azt elárulnád nekünk, hogy ez pontosan milyen tészta is?

2016. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy jön ide, hogy a kérdező írja, pótlólag rakott még bele vajat és langyos vizet, és úgy gyúrta még össze, mert korábban mindig vissza-ugrott... Kérdezi, hogy elrontotta-e?


A "béke-beli hajtogatott hájas tészta" is szinte ugyanezzel a módszerrel készült, (csak ott nem vajjal, hanem a disznóöléskor megmentett hájjal kenegettük) és isteni finom lett kivétel nélkül.


Csak ennyi köze van a válaszomnak a feltett kérdésre.

2016. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
De a pótlólag beletett vajat és vizet belegyúrta a tésztába a kérdező, feltételezem legalábbis. Míg a hájastésztába nem belegyúrják a hájat, hanem hajtogatás közben kenegetik (így lesz leveles szerkezetű).
2016. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!