Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megmaradt főtt kölessel mit...

Megmaradt főtt kölessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Maradt így főzve kb 1 csészényi kölesem, nem szeretném kidobni, köleskásának meg lehet valahogy csinálni? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2016. júl. 14. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Keverd össze főtt zöldségekkel, kis áztatott zsemlével, vagy akár zsemlemorzsával, tojással, hogy formázható legyen. Süss belőle kis lepénykéket, nagyon kevés olajon.
2016. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Persze ízlésed szerint fűszerezd is, mert az nagyon fontos, hogy ízletes is legyen.Szedd papírtörlőre, hogy a felesleges zsiradékot felszívja.

Önállóan is finom, de mondjuk hideg kapros joghurttal vagy sovány tejföllel még finomabb.

2016. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Salátába is bele lehet tenni, de én csináltam már belőle köleskochot is. Mivel vízben főtt, így 2 dl tejszinben kicsit felfőztem, amíg fel nem szívta, majd ment bele a cukor, tojássárgája, kis vaj, mazsola, bio citrom héja, vagy vanília, és a felvert fehérje. Sütőben megsütöttem és lekvárral ettük, de sodóval is finom.
2016. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

De kezelheted úgy, mint a főtt rizst:

- készíthetsz belőle tökéletes rizi-bizit,

- rizses húst,

- rakhatod lecsóba is,

- krumplis-tarhonyaként (=paraszt tarhonya) is fel tudod használni.

2016. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
majonézt: elvileg 6 evőkanál kell egy adaghoz, az kb annyi lehet: hozzá 1,5-2 dl víz vagy tej, fél dl olaj, fél citrom leve, 4 kiskanál mustár, 3-4 kiskanál méz, só. ilyen sorrendben egyesével add hozz, miközben turmixolod.
2016. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!