Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket szoktatok csinálni...

Miket szoktatok csinálni megmaradt fött sonkábol?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 1. 11:22
1 2
 1/12 Lollipop Girl ***** válasza:
Mi savanyú krumpli levest most is azt csinálunk nyami.
2013. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs :)


Egyszer eszünk belőle főtt krumplival, tojással, utána vacsorára, reggelire szendvicsek készülnek, a locsolók is kapnak, meg persze tojást ,sütit.


Kenyér (házi), margarin, egy szelet sonka, sajt, egy karika tojás és egy csík csemege uborka. Ezeket elkészítjük már reggel, ezt reggelizünk, sokszor ezt vacsorázunk is, és mint mondtam, a locsolókat is megkínáljuk vele, aztán ha marad, az letakarva megy a hűtőbe. 2 nap alatt legfeljebb így elfogy.


Tavaly pl. két hatalmas sonkát főztünk, az egyikből kencét csináltunk, ez is nagyon finom szendvicsekre, pirítósra teával:

a sonka húsos részét ledarálom kétszer, hozzákeverek borsot és annyi vajat, hogy kenhető állagú massza jöjjön ki. Mehet bele némi zöldfűszer, vagy só, ha szükséges, de általában elég sós a sonka. Néha egy kevés mustár is kerül bele, el nem rontja.

2013. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Majd sajtos-sonkás-tojásos tészta lesz a maradékból, tepsibe rakva, jól átsütve, reszelt sajttal a tetején.
2013. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindig van elképzelésem a maradékra (ha marad ).

Van egy jó krumplis-sonkás-sajtos gombóc receptem is, gombamártással. lehet, hogy erre is sor kerül.

2013. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha pizzát sütök,feltétnek ráteszem azt is,kis kockákra vágva
2013. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Semmit, a macska szívesen megeszi.
2013. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sonkáskifli!
2013. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még várok 1-2 napig. ha még van maradék, a maradék festett tojásokkal együtt (persze arányosan ) ledarálom, és lefagygasztom.

pár hét múlva, amikor a sonka már feledésbe merül, előveszem és feldúsítom reszelt hagymával,kis mustárral, tejföllel. akár melegeszendvicsnek is kitűnő.

De szoktam mirelit leveles tésztából háromszögeket vágni, és ezzel a sonkakrémmel megtöltve batyut, vagy kifliket formázva megsütni.

a másik, amit még ebből a sonkamaradékból szoktam,hogy héjában főzök közepes krumpikat. meghámozva félbevágva, (az aljáról egy szeletke is levaágva, hogy ne billegjen )a kivájt krumplival öszekevert, izletes sonkakrémmel púposra töltöm.

zsírozott tepsibe sorakoztatom őket, egy kis tejföllel megpöttyintem, és megszórom reszelt sajttal.

a sajt pirulásáig sütöm. valami friss salátával egy komplett ebéd lesz belőle.

2013. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Carbonara szósznak,vagy rakott krumpliba bele kockázva is kiváló.
2013. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csíkokra vágod, kicsi olajon pirítod, és lesz belőle ilyen gyros-hoz hasonló valami. Mi megmaradt főtt húsból is ezt csinálunk. Sült krumplival finom.
2013. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!