Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudtok mondani palacsinta...

Tudtok mondani palacsinta receptet 2db tojához?

Figyelt kérdés

Van 2db tojásom és most lusta vagyok elmenni a boltba, de minden más bőséggel van itthon. Tudom, hogy kell hozzá tej, víz/szóda, só csak az arányokat nem ismerem.


Nem akarok sokat sütni csak egy pár darabot.



2016. szept. 5. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

20 deka liszt, 3 deci tej, 2 deci szóda, egy pici só és 2-3 evőkanál étolaj kell a 3 tojáshoz.


Sima kézi habverővel keverd össze. A teflonserpenyőt kenővel/tollal, ecsettel stb. olajozd meg minden egyes palacsinta előtt, és úgy süsd ki. Viszonylag erős lángon is csinálhatod. Megfordítani akkor kell, amikor már megmozgatva a serpenyőt mozog benne a palacsinta is.

2016. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Én sem nagyon méregetem, de ma éppen megmértem a lisztet. 30 dekához adtam a két tojást, egy csipet sót, egy csipet cukrot, majd a tejet és a szódát felváltva tettem bele, míg kellően sűrű sima állasú nem lett. Én is kézi drótos habverővel keverem simára, majd egy 15 percet állni hagyom. lehet, hogy még kíván egy kis szódát utána.

Én bele nem teszek olajat, a teflon palacsintasütőt kenem ki minden palacsinta előtt.

Nem túl vékonyak ( a férjem így szereti ) vagyis nem azok az átlátszó balatoni büfés palacsinták :)

13-14 lett lett belőle.

2016. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A 2 db. tojást símára kavarom csipet sóval, és csipet cukorral

2. Öntök hozzá először kb. 2 deci tejet, azzal össze

3. Apránként adagolok hozzá annyi lisztet, hogy olyan állagú tésztát kapjak, mint a híg nokedli-tészta. (=ez kb. 20-25 dkg, sosem mértem!) A liszt mennyisége attól is függ, hogy mekkorák voltak a tojások, a hozzáadott tej 2 korttyal több vagy kevesebb...

4. Ezek után apránként adagolok hozzá még annyi tejet (vagy akár csapvizet), hogy olyan állagú legyen, mint a sűrűn folyós hideg olaj.


Én is szoktam kb. 15 percet állni hagyni, ha kell, akkor még tejet/vizet adok hozzá.

A serpenyőt valóban csak kikenem. 8-10 db. palacsintám lesz.

2016. szept. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2016. szept. 6. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!