Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit kell másként csinálnom,...

Mit kell másként csinálnom, hogy a megfőzött virsli nem hasadjon szét, amikor a műanyag csomagolását leakarom húzni?

Figyelt kérdés

#virslifőzés #széthasad
2016. szept. 21. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
pl hogy a műanyag csomagolást főzés előtt leveszed..
2016. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Alap, hogy levesszük.
2016. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Eleve olyat kellene venni, ami nem ilyen típusú. A magasabb minőségűek közül például a Lidles Sertés würstchen ilyen, vagy a sertéscombból készült Pikok virsli. Ezekkel nincs gond, és a hústartalmas is majdnem 90% tehát nem szójás gagyi. Az úgynevezett juhbeles és roppanós virslik szerintem tragédiák, olyanok mint a kerékpár belső gumija.

Tudom, nem a kérdésre válaszoltam, de sokaknak eszébe sem jut, hogy jobb alternatíva is van.

2016. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Sosem főzöm a virslit, csak forró vizet öntök rá, és megvárom, míg átmelegszik. Nem kell főzni, hiszen már megfőtt készítéskor.
2016. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Műanyag csomagolás nélkülit szoktam venni.
2016. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%
A virslit nem szabad forralni, csak forró(de nem forrásban lévő) vízben "melegíteni" amíg étvágygerjesztő nem lesz. A műanyag beleseknél szerintem is húzd le elkészítés előtt, úgy legalább nem fő bele a műanyagból semmi szar. Vagy főzés után várd meg amíg kihűl.
2016. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Fel nem foghatom, miért van minden válasz lenyomva.


Először is: a virslit ne főzd, mert már meg van főzve.

Másodszor: ha műanyag fólia van rajta, azt vedd le, mielőtt melegítenéd

harmadszor: ha mégis mindenáron melegíteni akarod, akkor akár műbeles (ami emészthető), akár juhbeles, szurkáld meg előtte


(Zárójeles megjegyzésem: a műbél nem műanyagból van)


Gyanítom, hogy nem jól fogalmaztál. Nem hinném, hogy Peggy Bundy szintjén állsz, s tényleg csomagolásával együtt főznéd.

2016. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De lehet... :) Azt a műanyagszerű izét,ami rajta van azt nem szoktam levenni,hanem úgy teszem azzal a forró vízbe.Ezek szerint nagyon sötét vagyok,voltam.
2016. szept. 21. 15:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én értelek. Mielőtt beleteszed a forróvízbe, egy hústűvel vagy fogpiszkálóval több helyen szurkáld meg. ahogy írták, nem kell főzni, csak beleteszed forróvízbe 4-5 percre, hogy átmelegedjen.
2016. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A virsliről előre szedd le a műbelet, ha műbeles virslit szeretnél enni.

A főzővíz ne forrjon fel, felforrás előtt kapcsold ki a tűzhelyet. (Hasonló odafigyelést igényel, mint a tejforralás, nem főhet fel!)

De már a boltban is tehetsz a szétdurranás ellen azzal, hogy elolvasod az összetevőket, és amelyik szóját tartalmaz, nem veszed meg. Az alapanyagok közül a szója az, ami a meleg vízben nagyon megdagad...

2016. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!