Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel jó enni a sült tojást?

Mivel jó enni a sült tojást?

Figyelt kérdés

Én általában kenyérrel szoktam csak, Édesanyám pedig még savanyút is eszik hozzá. Most ki akarok próbálni valami újat ha van még hozzá valami. Ti hogyan szoktátok enni, mit tudtok ajánlani?


Köszönöm a válaszokat.



2016. szept. 27. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyma szalonna gomba paprika spenot kb mindenhez lehet...
2016. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mellé? Mert bele is rakható egy csomó dolog... Zöldség, gomba, darált olajos magvak, zab, főtt rizs...

Rá pedig sajt, szószok...


Én tipikusan nyers zöldséggel eszem, mint jóformán mindent, ami nem édesség.

2016. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 27. 23:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

- sült krumpli, sült hagyma, sült szalonna, sült kolbász, sült virsli párosítások esetén valóban én is szeretem hozzá a savanyúságot. Uborkát, káposztát, de a cikkekre vágott paradicsomot is.

- főzelék is jó hozzá: krumpli főzelék, bab főzelék, akár zöldbab, akár szárazbab, de a lencsefőzelék is, vagy borsó, akár zöld, akár sárga. Jó még a spenót, a tökfőzelék is.

2016. szept. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A tojás eléggé semleges étel, sok minden megy hozzá, zöldségek és húsok is.


- tojásos lecsó: lecsó alapra ütöd rá a rántottát

- gombás tojás: gombapörköltre ütöd rá a tojásokat

- tojásos nokedli: nokedlire ütöd rá a tojásokat

- szalonnás tojás: szalonnát/bacont kisütsz, és arra ütöd rá a tojást. Ha akarod, a bacont, szalonnát, miután kisült, kiszedheted a zsírból, és külön is tálalhatod.

- Sonkát is süthetsz bele apróra vágva, vagy különféle zöldségeket: paprika, paradicsom, cukkini, újhagyma stb.

- Süthetesz (szalonna)zsíron vagy más zsiradékon hagymát, és arra is ráteheted a tojást

- süthetsz virslit, kolbászt, és arra is mehetnek a tojások



Köretnek mehet hozzá a kenyér helyett, mellett valamilyen sült zöldség: sült paradicsom, cukkini, vagy nyers zölsdégek is: uborka, paprika, paradicsom, saláta is. Rösztlitburgonyával is láttam már tálalni, de sült babbal is. Szállodákban pl. szokott lenni a kínálatban bab és sült gomba is mellé.

2016. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nagy kedvenc hozzá az amerikai palacsinta, sült bacon és a juharszirup
2016. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kedvencem, füstölt szalonna, egész apró kockára és teljesen kisütve. Rá édes almaszeletek és nyakon öntve tojással.
2016. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Paprikás tojás, ham end eggs ( sonka tojással ),minden mást leírtak előttem, igazán nagy a választék. A tojás megunhatatlan, annyi variációban elkészíthető.
2016. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!