Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan érdemes tárolni a...

Hogyan érdemes tárolni a fokhagymát, hagymát?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy egy carte door fagyis dobozba tárolnám, mert akkor zárható helyen lenne. Van pár bogár a konyhában (molylepke), és félek hogy megjárkálják, inkább zárt helyen tárolnám... Ez jót tenne a hagymának, fokhagymának?

2016. okt. 11. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert be fog fülledni. Esetleg a fokhagymát gerezdekben lefagyaszthatod, a hagymát is lehet akár aprítva is.

A molylepkét pedig ki kell irtani, BIOSTOP molycsapdával, mert akár az összes fűszered, liszted, a són kívül mindened stb rámehet.Bár ismerősömnél még a vegetába is belementek, a só sem zavarta a drágákat..

2016. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia nekem mind fel van akasztva, anyós mondta hogy így el áll. A fokhagyma az szárastúl fel van kötve, a hagyma pedig lyukacsos zsákban van. Nekem eddig bevált most lesz második telünk hogy így csinálom
2016. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Felakasztani sajnos nincs lehetőségem a konyhában, de akkor nem rakom zárt dobozba.


Akkor pl jó megoldás hogy belerakom az eltervezett dobozba, de csak tető nélkül. Legalább egy helyen lesz, jobb mint ha a bolti zacskóban tartanám.

2016. okt. 11. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább valami szalma vagy vesszőkosárba tedd, abban szellőzik oldalról is.Nem drága az ilyen kis kosárka.

ha ragaszkodsz a műanyaghoz, forró hústűvel, vagy szeggel lyukaszd ki több helyen, és az aljára tegyél nedvszívó konyhai törlőpapírt.( a tűt egy fogóval a láng fölé tartod, és pár pillanat múlva már fúrhatod is a lyukakat.)

2016. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!