Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell jó TEJBERIZST...

Hogyan kell jó TEJBERIZST főzni? Nekem ropogós marad a rizs, pedig vízben kezdem főzni, utána teszem hozzá a tejet.

Figyelt kérdés
Van valami trükkje bizonyára...

#tejberizs-főzés-tudománya
2016. okt. 26. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Puhára kell főzni.

A víz felesleges.

2016. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
A viz szerintem is felesleges. Fél liter tejet egy kanál cukorral felteszek főni,majd hozzá öntöm a kb 10-12dkg rizst,es alacsony hőfokon fedő alatt főzöm.
2016. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is kerek szenü rizst kell hozzá venni.


Másodszor a víz fölösleges, csak íztelen lesz töle.


HArmadszor a rizs mennyiségének (1 bögre rizs) háromszorosa kell tejböl (3 bögre tej), kevés só, meg ízlés szerint cukor.


A tejbe beleteszed a sót, cukrot, rizst és kevergetve felforralod, majd egész kis lángra téve lefedve hagyod, amíg felszívja a tejet (ez kb fél óra, de lehet valamivel több is), közben egyszer vagy kétszer megkevered.


Így nem marad kemény a rizs közepe sem, hanem teljesen puha lesz.

2016. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
A 3-as vagyok: lkifelejtettem, hogy az edény alá tegyél lángelosztót, mert különben könnyen leég az alja.
2016. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerű! Ezt is addig kell főzni, amíg meg nem puhul. És ha közben elfőtte a levét = a tejet, akkor azt pótolni kell!
2016. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
legjobb ha lecsukod egy fedővel és úgy előbb puhul meg ha meg kezd kiforrni akk alacsonyabb hőfokra vedd
2016. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Egyes rosszabb rizsek nehezen főpnek, a többivel nincs baj, csak ugyebár azokat is elég ideig kell főzni s pótolni a folyadékot... A ropogós rizs főtlen.
2016. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Mindenkinek meg van a saját receptje. :)

Én ez alapján főzöm, mindig sikerül: [link] (természetesen csak a tejberizs részéig nézd :D)

2016. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
DE JÓ LESZ ! Már alig várom, hogy kipróbáljam. Köszönöm a válaszokat, puszi mindenkinek!
2016. okt. 27. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:
3as most csinalom a recepted alapjan remelem jolesz 😀
2016. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!