Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rizst meg szokták mosni...

A rizst meg szokták mosni főzés előtt? Ha igen, akkor utána hogy pirul meg a nedves rizs az olajon?

Figyelt kérdés
Nekem a lecsöpögtetett rizs így odatapadt.
2014. febr. 4. 17:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Én sose mosom meg, nem is tudok olyat aki mosnà.
2014. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Van aki mossa, én nem szoktam soha semmi bajunk nem lett tőle.
2014. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem mosom én sem soha.

de vannak sokan, akik megmossák, mert így szokták egyszerűen.

2014. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
Életemben nem hallottam még, hogy valaki rizst mosott volna. Nem közvetlen a rizsföldről kerül a dobozba, ha tudnád mennyi előkezelésen átesik és az alatt hányszor megtisztítják... Ennyi erővel moshatnád a cukrot meg a sót is.
2014. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Régebben megmostam, de akkor sem tapadt össze. Egy idő után szétválik és akkor jó, akkor lehet ráönteni a vizet.

Lehet, hogy kevés az olaj? Vagy kevés az idő?

Egyébként már nem szoktam mosni, mert feleslegesnek tartom, úgy vettem észre, hogy már nem szokott benne semmi szemét lenni.

2014. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%
Nem mosom meg.
2014. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én megmosom mindig - szokás:)Többször is leöntöm róla a vizet, míg teljesen tiszta nem lesz az állaga

Jól lecsepegtetem reggel,tálcán szétterítem, délre megszikkad, akkor olajban üvegesre kevergetem, 2x+1/2 csésze forró vizet töltök rá, s mikor beszívta az összes vizet, akkor tálalásig letakarom egy konyharuhával. Ez olyan görgős lesz, különálló szemekkel.

2014. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
28%
alaposan megmosom és semmi baj nincs készítés közben vele.nem is értem azt aki nem mossa meg.földön terem,én a koszt nem enném meg róla dehát ahány ház annyi szokás.
2014. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

8-as: a rizs a kalászszemekben van, és nem a földön csépelik ki a szemeket. nem lehet a földtől poros.

Ha megmosod, lemosod róla az értékes vitaminokat.

2014. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

én mindig megmosom, mégpedig azért, mert volt, hogy nem mostam meg, és volt neki valami fura ize...

na nem is a legdrágább rizs volt!:)

amúgy én nem szoktam megpiritani.

2014. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!