Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet mikróban sütni tojást?...

Lehet mikróban sütni tojást? És sajtot?

Figyelt kérdés
help

2016. nov. 8. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikróban lehet tojást sütni, de pár dolgot figyelmbe kell venni.


Elöször is a tojás sárgáját minden esetben meg kell szórni (mégha tükörtojást akarsz, akkor is), mert különben "felrobban" és az egész mikró tele lesz tojásdarabokkal.

A tojást tartalmazó edényt - kisebb tál, tányér, pohár, stb - mindenképpen le kell fedni, mert valamennyire mindig szétfröcskölödik.

Közepesnél nem magasabb fokozaton ajánlott sütni és többször rövidebb ideig (1-1 perc).

Ha "kész", utána még szilárdul, ezért valamivel puhábbra készítsd, mint ahogy akarod.

Már kísérlet után meg fogod találni a neked megfelelö fokozatot és idöt.


A sajt sütése alatt nem tudom, mit értesz, sajtos pirítóst sokszor készítettem: a megpirított kenyérre teszem a sajtot és tányérra téve kb fél-egy perdig sütöm magas fokozaton. Kivéve a kenyér alá csúsztatok egy kést, hogy alul is ki tudjon gözölögni, mert különben a kenyér elázhat.

2016. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem minden nap vacsorára fondue-t eszem, amit mikróban készítek el.

Sokféle sajtot összevágok, ráöntök egy kevés tejet, hozzáadok egy fürjtojást (a kis mérete miatt praktikus az ilyen mikrós ételekhez) és berakom a mikróba 2 percre.

A sajt teljesen megolvad, a tojással együtt összesül és nagyon finom lesz.

2016. nov. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet
2016. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikróban sütéshez lehet kapni fillérekért tükörtojás sütőt.(100 ft-os, vagy eurós boltokban ), a sajt , pedig, ahogy írták tökéletesen elolvad, (de nem sül ) 1-2 perc alatt a mikróban, bármire teszed.
2016. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1

Gyakran készítem így, soha nem szúrtam meg, sosem robbant fel.


Kb 500 mikrosütőről beszélek, mivel a munkám miatt 7 éve vagyok úton..

2016. nov. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!