Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Van-e valami trükk, a kocsonya...

Dickharta kérdése:

Van-e valami trükk, a kocsonya tetejéről utólag leszedni a zsírt valahogy? Nem volt időm már megvárni, mert hajnalban lett kész, és csalódottan látom most reggel, hogy nagyon zsíros lett a teteje.

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Amikor a kocsonya megfőtt, és egy kicsit állni hagyjuk a fazékban, éppen azért, hogy "feladja a színét"!! Ekkor még porciózás előtt leveses kanállal a tetején megülő zsír nagyobb részét gyönyörűen le tudod szedni.

Majd kiadagolás után is hagyod állni, és még mielőtt megdermedne, akkor is leszeded róla amennyit csak tudsz, vagy amennyit akarsz.

Ha azok után szeded le, hogy megaludt, nem igazán lesz guszta kinézetű a kocsonyád.

2016. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenkor már csak fogyasztás előtt tudott leszedni kanállal. Ha esetleg fontos, hogy zsírtalan legyen, mert pl. akarsz adni belőle valakinek, akkor érdemes leszedni hidegen a zsírt, majd visszaforralni és ismét dermeszteni.
2016. nov. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi. tudtam én is,hogy így kellett volna,csak hajnal 1 re lett kész,és nem gondoltam,hogy ennyi zsír marad,mert főzés közben is szedegettem le..

nem baj,tanultam valamit. legközelebb nem este 7 kor kezdem főzni.

2016. nov. 26. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

ha már tányérba szedett kocsonyád lett nagyon zsíros, először is szedd le róla kanállal a felesleges fagyos zsírt, majd újra összeboríthatod,átmelegíted, és a még látható zsírfoltokat papírszalvétát áthúzva rajta, ( akár többször is )gyakorlatilag teljesen zsírtalaníthatod.

Újra kimered tányérokba, és szép átlátszó, zsírmentes lesz a kocsonyád. Van vele plusz munka, de megéri.Nekem is, mint mindenkinek, idő kellett megtapasztalni a kocsonyafőzés apró titkait.

2016. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!