Igazi kocsonya?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok? Milyen húsból mennyit raktok bele? :) illetve többi praktika?

2015. nov. 20. 10:39
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
83%

nem hús kell sok, hanem ízület és kollagén. Bőr, körön.

Sok fokhagyma, némi sárgarépa.

2015. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Így van csontos, ízületes, bőrös "hús" kell

füle farka is mehet bele Fűszerek: fokhagyma, egész bors

Nálunk a tetejére mikor kiszedtük tányérba pirospaprikát szórunk de ez nem mindenhol szokás ízlés kérdése

2015. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, és a színhús az milyen legyen? Karaj jó lehet? Mi szeretjük a husisakat persze tudom hogy nem az az alapja, de mégis melyik színhusi a legjobb?
2015. nov. 20. 15:51
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha megígéred, hogy soha többé nem hívod husinak a húst, akkor elárulom. :)


... hogy a karaj az túl száraz.

A comb is az, úgy általában, de ha egész combból dolgozol, akkor ki lehet belőle vágni lazább rostú részeket.

Leginkább a lapocka tisztább, soványabb része lenne optimális, ha szín húst akarsz a kocsonyába.

2015. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vegyél vele egy csülköt is, abban van elég sok sovány és finom színhús is. Karajt még véletlenül se.

Amúgy, ahogy előttem is írték, köröm, fejhús , füle-farka,bőrke,(én csülköt is teszek bele ) nagy fazék, lassú főzés, akár a húslevesnél, gyöngyözve akár 3-4 órán át is.

Só (nem túl sok, majd csak a végén ízesíteni végleg) )fokhagyma egy fej (kb 4-5 literes fazéknyihoz, egészbors,

egy kisebb fej vöröshagyma sem rontja el.

Fedő nem kell rá, egy hártya keletkezik rajta, ami csökkenti a gyors párolgást.

A teljes zsírtalanítás nagyon fontos, először lekanalazni amennyit csak lehet, utána papírszalvétával (többel is )

lehúzzuk a maradék zsírt.

Persze ezt már akkor csináljuk a lével, amikor a húsokat kiszedtük. Ezeket amennyire lehet kicsontozzuk,ízlésesen elhelyezzük a tányérokban, majd a leszűrt (finom szűrőn is ) zsírtalanított lével felöntjük úgy, hogy ellepje a húsokat.

Persze a kocsonyánál is vannak egyéni , illetve tájjelegű szokások, nincs kőbe vésett recept.

2015. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Sertés köröm, bőr, fej, első csülök, fül. Én ezeket a "húsokat" teszem bele. Néha külön főzök bele nyelvet is.

Fokhagymával, egész borssal, vöröshagymával fűszerezem.

Sárgarépát max. a színe miatt teszek bele egy kis szálat.

Porciózás előtt kicsontozom, és minden kis tálba kerül mindenből. 15-20 adagot főzök, szereti az egész család.

2015. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megígérem, bocsi csak rám ragadt :)

Köszönöm a segítséget, kipróbálom így akkor!

2015. nov. 21. 16:13
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Arra kíváncsi lennék mi a nem hasznos a válaszomban? :)
2015. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 acelsziv ***** válasza:
8: Nyilván ugyanaz ami az enyémben. Ne törődj vele.
2015. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan ebben élik ki magukat, hogy csak lepontozgatnak.

Szerintem mindenki hasznos választ adott a kérdezőnek.

2015. nov. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!