Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan szokjak le az unalom...

Hogyan szokjak le az unalom evésről?

Figyelt kérdés
Ha csak tanulok vagy filmet nézek egyből valami nasihoz nyúlók és leakarok erről szokni. Hogyan csináljam ?

2016. nov. 27. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyél gyümölcsöt vagy rágózzál
2016. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A kérdés, hogyan szoktál rá? A probléma gyökere.
2016. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne csináld többet.
2016. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Elhatározás, akarat kérdése is ez. Én mankóként alkalmaznék valamit, jégsaláta, tea... A nasikkal se lenne baj, normális keretek között.

A gyümölccsel az a gond (azontúl, hogy ha kompletten az evésről akar leszokni az ember ilyenkor, akkor ugyanúgy nem jó), hogy napi több kiló gyümölcs se jó pluszban. Bármilyen gyümölcsöt elég tempósan lehet tolni. De akinek megy lassan vagy hamar megtelik vele, annak akár jó lehet. Nekem egy kiló alma semeddig se tartott anno és csak megéheztem tőle. Banánból és datolyából sem tart nagyon sokáig ennyi. No igen, édesszájúnak ez utóbbiakkal nem árt vigyázni. Földimogyoróból legalább leállok 10 deka után s egész jó az összetétele. Természetesen nem plusz ételnek kell alkalmazni, hanem étkezésnek, hisz azért elég kalóriadús. S ha már étkezés, rendesen együk, ne film alatt, ezt megértem.

2016. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Automatikus cselekvés, le lehet, le kell szokni róla. Pl.

- tanulás előtt egy kis marék szotyolát/tökmagot tégy kezed ügyébe, + 1 pohár vizet! Sokáig is tart elfogyasztani, másrészt elég gyorsan bele lehet fáradni.

- tv-zés közben amikor eszedbe jut, hogy nasiznál, ez helyett készíts magadnak kalcium pezsgőtablettát egy pohár vízben.


Ugyanis a szervezet kalcium-hiány esetén is éhség-jeleket küld, és ezért nasizunk sokszor, pedig nem is vagyunk éhesek. Hidd el, használ!! Pár nap, és elfelejted, hogy este egyél!

2016. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ne tarts otthon rágcsát
2016. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a teázás bejött :)) filmhez vagy gépezéshez már évek óta csak teával indulok neki, pedig régen én is azt csináltam, amit te :)

A másik, amit fentebb is mondtak - ha nincs otthon nasi, nem fogsz nasizni! Vásárolj be friss zöldségeket, gyümiket, készíts vmi salátát vagy egy gyümölcssalit és azzal az unalomevés sem lesz úgymond "káros".

2016. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!