Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért fagyasztják a kenyeret?

Gon99 kérdése:

Miért fagyasztják a kenyeret?

Figyelt kérdés
egy kedves ismerősömnél voltam és a mélyhűtőből húzott elő egy egész kenyeret és több is volt még ott nem az első alkalommal nem akartam megsérteni hogy miért csinálják ezt valamit spórolni lehet vele? nagyon érdekelne légyszíves segítsetek választ találni köszönöm

#kenyér #spórolás #fagyasztott kenyér
2016. dec. 9. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Ugyan úgy mint a húst ha lefagyasztot a kenyeret sokkal tovább eláll. Mondjuk én nem értem hogy miért kell olyan dolgokat megvenni ami nem kell és fagyasztani minden sz..rt. Mostanában tele van ilyen kérdéssel az oldal hogy tojást, lisztet, tejet meg ilyeneket akarnak lefagyasztani.
2016. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Mert megőrzi a minőségét... úgy ahogy.


Spórolni akkor lehet vele, ha valami oknál fogva túl sokat vettek, és amúgy mire elfogyna, nagyon megszikkadna, kiszáradna, és ki kéne dobni.


De nyilván praktikusabb annyit venni, amennyi frissen elfogy, szerintem egy család életében ez többnyire tervezhető.

2016. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Anyósom azért fagyasztja, mert akkor nem kell naponta boltba menni, hanem kéthetente megvesz x kiló kenyeret vagy zsömlét, lefagyasztja és annyit vesz ki minden nap, amennyi kell neki.

Én nem szeretem, de ha valakinek jó, akkor egészségére.

2016. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Tovább eláll. Viszont nem kell feltétlenül fagyasztani, jó a másik hűtő is.

Mi otthon sütjük a kenyeret, kicsiket, kb. 30 dekásakat, viszont egyszerre többet is. Eleinte mi is a mélyhűtőben tároltuk az elfogyasztásig, de egyszer nem volt elég hely, azóta rájöttünk, hogy nájlonzacskózva elmarad az a sima hűtőben is.

2016. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Anyós is fagyasztja. Ugyanolyan jó marad, mint frissen, de azt nem tudom, miért rakja el, biztos nem kap mindig olyat, múltkor is ez volt, bejártunk 2 boltot és nem volt tk kenyér.


Mi magunk sütünk rég, vígan eláll a konyhában jópár napig, amúgy sincs a hűtőben hely.

2016. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
38%
Azért, hogy 2 napnál többet kibírjon. Itt Amerikában olyan vacak kenyerek vannak, hogy 2 nap alatt betonkemények lesznek.
2016. dec. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Van, aki úgy dolgozik, hogy sosem tud olyankor boltba menni, mikor van ehető pékáru. Én emiatt fagyasztom a hétvégi kenyeret (3-4 szeletenként külön csomagolva, hogy csak egy evésnyit is elő tudjak venni).
2016. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Mamám mániája ez, idős, keveset eszik ezért lefagyasztja és csak annyit vesz ki amennyi kell.
2016. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert friss marad elfogyasztásig.
2016. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokat ezzel nem spórol az ember, mert elveszi a helyet a fagyasztóban értelmesebb dolgok elöl (pl húst is jól lehet fagyasztani, és azt érdemes lehet akkor venni amikor akciós). Fél-egy kiló nálunk is előfordul, ha mondjuk megveszem de mégis elmegyünk kajálni stb.
2016. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!