Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Létezik olyan kezdő szakácskön...

Létezik olyan kezdő szakácskönyv ami magyar "családi" ételeket tartalmaz? (Húsleves, pörkölt, nokedli, stb. )

Figyelt kérdés
Ajándékba lenne apukámnak, megszeretne tanulni főzni.
2016. dec. 13. 01:17
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

Csak könyvből megtanulni főzni, minimum elég nehéz.

(Személyes tapasztalatból tudom.)


Nem tudnád Te, vagy valamelyik hozzátartozó megtanítani főzni?

2016. dec. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Horváth Ilona
2016. dec. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Szerintem ez a legjobb! Onnan indít, hogy mi micsoda, hogy készül egy rántás, habarás, tehát tényleg egészen az alapoktól.

Hagyományos magyar ételek vannak benne, főzelékektől kezdve az ünnepi ételekig, a recepteket követve pedig tényleg házias ízeket kapsz.


Én ebből tanultam főzni, ellőtte annyi volt a tudományom, hogy egy rántást meg tudtam csinálni, (láttam már hogy készül, maradjunk annyiban), meg segítettem zöldséget pucolni a nagyinak. Most (laza 20 évvel később...), bármelyik szakácsot kenterbe verem, de ezt a könyvet a mai napig előveszem, ha ritkán főzök valamit, és jut eszembe a pontos recept. :)

2016. dec. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Horváth Ilona a legjobb, abból minden fortélyt is megtanulhatsz. Jobb, mint a Pelle féle
2016. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

[link]


Mind a kettő tökéletes, a kettő együtt pedig még jobb.


Nekem meg volt mindkettő, töltsd le magadnak, és bármikor bele tudtok lapozni, ill. ha lehetőség van rá, egy-egy kaját kinyomtatni belőle.


Ha valamelyiket, bármelyiket mégis megveszed, soha ne add kölcsön.

Nekem is azt mondták, hétfőn visszahozzák, igaz hogy nem fixáltuk le, melyik hétfőn. Ennek közel 40 éve.

2016. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alapokat anyukámtól tanultam, de valójában főzni Horváth Ilonából. Én is azt javaslom.
2016. dec. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg magyar konyhás szakácskönyv van, kezdőknek is, én a könyvesbolt keresöjébe szoktam beírni amit szeretnék, nagyon sok könyv ki fog jönni.

1 én is könyvből tanultam meg főzni, nagyon egyszerű dolog, nem is rontottam még el ételt, csak megcsinálom, ami oda van írva és kész.

2016. dec. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pető Gyula: Ételkészítési ismeretek.

Ez a szakács tankönyv. Minden benne van az alapoktól, és receptek: a hagyományos sztenderd ételek.

Én a mai napig előveszem néha, örülök, hogy megtartottam. (14 éve végeztem, de nem a szakmámban dolgozok)

2016. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a Horváth Ilonát ajánlókhoz.generációk tanultak meg belőle főzni, az újabb kiadások mindig alkalmazkodnak az újabb konyhatechnológiai ismeretekhez, de megtartva az eredeti magyaros ízvilágot.Az utógondozó Frank Júlia is remek szakácskönyv író, az ő könyveit is érdemes számításba venni, de F.nagy Angéla A család szakácskönyve is maga egy remekmű.

Egy jó szakácskönvv nagyon nagy segítség lehet apukádnak, és nagyon jó gondolat karácsonyra meglepni vele.

2016. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Igazi ajándék :)

2016. dec. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!