Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Marhalábszárból már jónéhánysz...

Marhalábszárból már jónéhányszor főztem pörköltet. Most csak marhacomb volt kapható, főzés-technikailag mit csináljak másképpen pörkölt főzésekor?

Figyelt kérdés
Más-e a főzésidő, húskockák nagysága, használt hozzávalók...(?)
2016. dec. 22. 03:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se kell máshogy csinálni. Lehet hogy több zsir kell bele, de ez egyén függő, de semmi egyéb.
2016. dec. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a főzés időt nem komolyan kérdezted? Ez közbe derül ki hogy meddig főzzük, hogy jó legyen.
2016. dec. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A főzési idő mindig az állat életkorától függ. Egyébként meglehet, hogy egy kicsit szárazabb-szálkásabb rész a comb, mint a lábszár. Ugyanúgy készíteném, semmi különbség.
2016. dec. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi különbség.
2016. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!! (ffi 60) Tehát akkor pl. ezt is darabolhatom szép nagy kockákra, mint a lábszárat (?)

A főzésidőt azért kérdeztem, mert a lábszárat simán szoktam főzni 5-6 (inkább 6) óráig is - és nagyon szokták dicsérni a végeredményt.

2016. dec. 22. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Darabolhatod szép nagy kockákra, de a főzési időre mégiscsak figyelj. (szerintem a lábszárnak sem kell 5-6 óra, de ki tudja, nem mamutot kaptunk-e )

A lábszárnak a benne lévő fenséges ízű inak puhulása miatt kell időt hagyni, hogy elolvadjon az ember szájában, amikor eszi.

A comb igaz, hogy izmos darab, de nagyon száraz is. Folyamatosan figyeld/kóstold főzés közben, és találd meg azt a pontot, amikor pont jó, és ne tovább ! Gondolom nem akarsz szálaira esett rongypörköltet enni.

Máskor, ha nem kapsz lábszárat, inkább puha hátszínt, vagy nyakat vegyél marhapörköltnek.

Üdv és kellemes ünnepeket :)

2016. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!