Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell jó rántotthúst...

Hogyan kell jó rántotthúst csinálni?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam de kissé száraz és fullasztó volt. Ettem már olyant aminek zaftos érzése volt és salátát uborkát nem azért kellett enni hozzá hogy csökkenjen a fullasztó érzés hanem vagy ettünk hozzá vagy nem kedvünk szerint.
2017. jan. 5. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked a panírral van problémád, akkor figyelj a zsemlemorzsára, mert nagyon sok, amit kapsz, nem jó, nem szárított és ledarált ksömle, hanem a nyers tésztát morzsolják szét és úgy sütik - ebböl lesz a beton/smirgliszerü bunda.

Ha biztos akarsz lenni, akkor vagy péknél veszed, vagy otthon darálod le a száraz zsömlét.

2017. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
ha a morzsát kihagyod, akkor liszt tojás és sütés. de lehet kétszer is liszt, tojás. Utána az olajat mondjuk kiöntheted , mert tele lesz rántottával, de sebaj. Próbáld ki párizsiszelettel, az mindig beválik. A hús akkor lesz száraz és szíjjas, ha sokat sütöd. Elég rózsaszínűre, én az első felét fedő alatt szoktam, megfordítás után már nem kell fedő. Majd kitapasztalod a néhányadik után.
2017. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

A legjobb, ha sütőben kisütöd a rántott húst, olajspricnivel. Ez egy alapvetően száraz étel, ezért az egyetlen valóban finom változata, aminek nyomába sem ér a magyar, az az, hogy az elkészült hússzeletre halmozod a kövi salit: paradicsomkocka, olívaolaj, friss bazsalikom, frissen őrölt bors, só, majd mozzarellát teszel a tetejére és meggrillezed.


Ez így egy étel, nem kell mellé még krumplit meg rizst meg kenyeret enni. Életre kelti az ételt, egy ízbomba.

2017. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

ezt is kipróbálom csak nem teljesen értem. ehhez panír nem is kell?

olyasmi mint a gyrostál? csaj a hús egyben van?

2017. jan. 7. 16:48
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, más is írta, az egyszeri fedő alatt sütést, mégis én lettem nullára ítélve.

Talán ki kellene próbálni,én utána ítélkezni.

A kérdésre válaszoltam, és nem az ujjamból szoptam a választ, én is másoktól tanultam (szerencsére)és évtizedek óta sütöm így a puha paníros, omlós valódi rántotthúst.

2017. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
én igy fogom tenni. elöbb sütök, aztán pontozok.
2017. jan. 7. 17:48
 17/17 anonim ***** válasza:
Karajból csinálod? Azt nem szabad megsózni mert száraz lesz. A tojásba tegyél sót. És nagyon forró bő olajba süsd.és ne sokáig hisz előtte vékonyra kiklopfoltad ugye kb 3-5 mm esre annak pont elég annyi hogy átsüljön amig a prézlinek szép szine lesz. Régebben én is mindig olyat akartam mint az éttermekbe van de soha nem sikerült de amiota igy csinálom teljesen olyan.
2017. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!