Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha konyhai fűszernővényeket...

Ha konyhai fűszernővényeket akarok termeszteni akkor hol és nikortól lehet magot venni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt bazsalikom,oregáno....
2017. jan. 15. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem magot most is kapsz, nagyobb hipermarketben /ahol van mezőgazdasági részleg/, gazdaboltban vagy kerteszeti boltban. Viszont vetni csak tavasszal lehet/érdemes /kb márciustól/, de a zacskón szerepel a vetesi idő is, mármint ha szabadban szeretnéd tartani.Tavesz felé már kisebb szupermarketek is árulnak vetőmagokat, köztük fűszernövény magokat is.
2017. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kertészetben szoktam venni kisebb cserepes fűszernövényeket. Ezeket ha hazahozom átültettem fűszernövény földbe egy balkonládába. A kertésztben mondták ,hogy ilyen földbe kell tenni. Amire vigyázni kell ,hogy nem minden növény ültethető egymás mellé mert van amelyik elszívja tápanyagot egymástól.
2017. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már múlt héten vetettem bent a szobában egy balkonládában bazsalikomot és kaport. (Obiban/Praktikerben már kapható) Tavaly is így csináltam. Spriccflakonnal reggel-este jól eláztatom a föld felszínét, ha gyorsítani akarnám, akkor nájlont húznék rá, de akkor fontos egy nap egyszer levenni szellőztetni.


Az oregánót nem magról vetném, nagyon nehezen kel, ellenben nagyon szívós ÉVELŐ növény. Egyszerűbb venni egy cseréppel, és szétszedni. Egy tőből nekem egy év múlva egy komplett ágyásom lett. Magától is szépen szaporodik, de tőosztással, dudványozással nagyon hamar rengeteg növényed lehet! Bírja a szárazságot, és a fagyok elmúltával elsőként hajt ki. Különben félcserje.


A kérdésedre visszatérve a fűszernövények rengetegfélék, mind-mind más hőmérséklet igényű.

Pl. a kakukkfű kint a szabadföldben télen sem pihen, én konkrétan tegnap is szedtem egy csokorral. Érdekes, hogy magról kevésbé jól és gyorsan szaporítható, dugványozás 99 %-ban sikeres, és magától is terjed, ahová egyszer elültetted, ott mindig megmarad.


A bazsalikom ellenben +2 fokban is megfagy, úgyhogy annak a kiültetésével érdemes megvárni a fagyosszentek végét.


A snidling is nagyon hálás, magról is szépen kel, de hogy értelmes mennyiségű fűszerünk legyen, rengeteg magot el kell ültetni, így ennek a szaporítását is cserepesből ajánlom. Ő is évelő, fagyok után nagyon hamar hajt.


A menta (akármelyik fajtája) is tőosztással ültethető a legsikeresebben. Bár nagyon-nagyon gondosan válasszunk neki helyet a kertben, mert rettenetesen agresszívan területfoglaló növény, ahova egyszer elültetted soha ki nem irthatod! (kis túlzással) De ez is szívós növény, bírja az enyhébb fagyot is.


Van még kérdés? :)

2017. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!