Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fiatal dolgozó, egyedülálló...

Fiatal dolgozó, egyedülálló felnőttek! Milyen gyakran főztök?

Figyelt kérdés

Minden nap, kétnaponta vagy sose?

Jártok étterembe? Szoktatok kész kaját rendelni?

Mennyit költetek ételre?



2017. jan. 16. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnap szoktam főzni ha főzök, az többnyire hétfő-keddre, ritkán szerdára elég.

Étterembe nem járok, mert nem szeretem megvárni a kaját, meg drága is. Kész kaját venni szoktam, vagyis nem ételfutártól, hanem boltból kb ugyanolyan kész kaját, mintha ftártól rendelnék. Reggeli általánosságban 300 forint, ebéd 6-800, vacsorázni nem szoktam, de ha igen akkor itthoni dolgokból, legyen mondjuk max 200

2017. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#

Egy napra leosztva 600-800 az ebéded, vagy vasárnaptól-keddig?

2017. jan. 16. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem egyedülálló vagyok, hanem házas.


Vasárnap főzök kétfélét, az elég (vasárnap, hétfő, kedd, szerda)

szerdán is főzök ami jó csütörtökre és péntekre.


Szombat ahogy alakul.


Járunk étterembe havi 2-3 alkalommal. Kész ételt ritkán rendelünk.


Egyetemistaként ismertem meg a férjem, az egyetem utolsó két évében már együtt laktunk. Akkor is így csináltuk, de akkoriban ritkán jártunk étterembe, kb. félévente.

2017. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Én 2 naponta főzök magamra (párom kap ebédet munkában), étterembe nagyon ritkán járunk, rendelni szintén nagyon ritkán szoktunk.


Havonta kettőnknek maximum 50 ezer megy el a konyhára,de inkább 40 ezer.

2017. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy napra leosztva 6-800
2017. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én minden nap. Munka után este összeütök valamit. Hétközben persze nincs sok kedvem tökölni, egyszerűbb kajákat csinálok, hétvégén valami időigényesebbet, jobb alapanyagból.
2017. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Világéletemben naponta főztem, este, mivel akkor voltam otthon. Most már itthon vagyok s párom van, heti többször főzöm valami végtelenül egyszerűt, hétvégén inkább ő főz (én pedig sütök). Ma pl. sült káposzta volt és piskóta citromos főzetlen krémmel. Néha az ember megunja a főzőcskézést, főleg, ha rájön, hogy számára a tökéletes ebéd valami egyszerű tojásétel. Amúgyis mindig lusta voltam, csak szeretek főzni, kísérletezni.


Nagyon ritkán járok étterembe, akkor is, ha pénzem van.


Kicsivel napi 1000 ft alatt lehetünk napi egy főre. Ez is elég konstans érték, évtizedek óta, bár az életmódunk s bevételünk drasztikusan megváltozott. Ez egy megfelelő érték egy viszonylag egészséges, finom házi koszthoz, olyanoknál, akik nem akarnak flancosan enni (bár alkalomadtán használnak drágább alkatrészeket, amik megérik az árukat).

2017. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Mázli, hogy a kérdés egyedülálló felnőtteknek szól, a válaszadók fele pedig párkapcsolatban lévő nő. :D

Gondolom arra volt kíváncsi a kérdező, hogy ha egyedülállóként több dolog szakad a nyakába az embernek, mint ha együtt élne valakivel, hogyan oldja meg az étkezést.

Nem mindegy, mert ha fel kell fúrni valamit megcsinálja a férfi, ha főzni kell megcsinálja pl a nő, ha takarítani a szobát megcsinálja a férfi, ha befizetni a számlákat, megcsinálja a nő.

Ez nem egyenlő azzal, hogy az egyedülálló ezt mind egyedül csinálja normál esetben. Így logikusan annyi ideje sem marad főzni, ezért lett gondolom így feltéve a kérdés.

2017. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mázli,hogy mikor egyedül éltem ugyanígy oldottam meg az étkezést,2 naponta főztem. Én pl ezért válaszoltam.
2017. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!