Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mibe tudok kisebb adag rakottk...

Mibe tudok kisebb adag rakottkrumplit csinálni, ha csak nagy üvegtálam van?

Figyelt kérdés
Félig nemtudom csinalni mert akkor szét esik és kifolyik belöle amit belerakok tippek? Illetve milyen füszerrel ízesítitek,hogy finom legyen? Eddig 2- szer csináltam,de nagyon ízetlen volt mindig... :(
2017. jan. 18. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni kis "jénai tál"-at (üvegfedővel) vegyél, és abba csináld.

Fűszerezést majd valaki elmeséli...én nem fűszerezem mert hagyományosan (nagymamám receptje szerint) füstölt kolbásszal és szalonnával csinálom ami jó ízt ad neki.

2017. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
44%
Az adott mennyiségű alapanyagot vékonyabbra szeleteled, így normálisan tudod rétegelni a jénaiba, max nem lesz olyan magas az egész. Én csak sóval fűszerezem, illetve egy kis felkockázott sült szalonnát szoktam még belerakni, az ad egy kis pluszt neki.
2017. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell jénaiba tenni, kislábost is be lehet tenni a sütőbe. Mi nem fűszerezzük soha, csak só, vaj, tejföl. Alapvetően a kolbász kellene hogy adja az ízét, ennek megfelelően fokhagyma, bors, paprika esetleg mehet bele.
2017. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Eddig én is csak sóztam esetleg borsoztam, de párom ehetetlennek titulálta úgyhogy kicsit félek újra ezt az ételt főzni:/
2017. jan. 18. 13:08
 5/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz :) köszi a válaszokat
2017. jan. 18. 13:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta így készítem, nekünk nagyon bevált: [link]
2017. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó lesz a nagy jénai, csak kevesebb sort rakj ki. Mi a szokásos só bors kombó mellé delikáttal ízesítjük. Még a tetejére is a tejfölt is meghintjük vele. Nem biztos hogy ti is megennétek így, mi a családban mindent bő füszeresen eszünk, de szerintem nagyon finom így :)
2017. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

Barmilyen edenyben meg tudod sutni, amit be tudsz tenni a sutobe.


Mi csak sozzuk, krumpli, tojas, tejfol, azt sem a tetejere hanem a retegek koze. Sem kolbasz, sem szalonna nem kell bele.


Ha a parod ehetetlennek titulalta, akkor fozzon o maganak.

2017. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a parod ehetetlennek titulalta, akkor fozzon o maganak."


Off, de nem bírom megállni. Az ehhez hasonló hozzáállás miatt van annyi válás Magyarországon. Ahelyett, hogy őszinte kommunikáció segítségével megtalálnátok, hogyan lehetne mindenki boldog, a zsigeri reakció a sértődés és másik francba elküldése. Gratulálok.


A kérdezőnek teljesen igaza van, hogy változtatni próbál a receptjén. Az élet túl rövid ahhoz, hogy ízetlen kajákat főzzünk. Az én első tippem amúgy több tejföl lenne, hogy az ízeknek legyen mibe beleoldódniuk a kaja belsejében is.

2017. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

"Az ehhez hasonló hozzáállás miatt van annyi válás Magyarországon"


A lofaxt kerlek alasan. A no nem a ferfi haziszolgaja, hogy ugraljon korulotte es megprobaljon megfelelni a szeszelyeinek. Lehet kritizalni, de azt normalis modon, es lehet akar tippeket is adni hogy hogyan lehetne jobb... Az "ehetetlen" az nem normalis kritika, mert ami nincs szenne egetve vagy nem nyers, az eheto.


ha valaki az en foztomre flegmazna oda egy ilyet akkor igencsak megsertodnek, es nem probalnek ketsegbeesetten valtoztatni.


Mondom ezt neked 40 eves ferfikent, 16 ev hazassag utan...

2017. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!