Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lencsefőzelékhez füstölt...

Lencsefőzelékhez füstölt lapockát ír a recept (megfőzve). Nekem csak normál (füstöletlen) lapockám van. Azzal is jó lesz?

Figyelt kérdés
Egy kétkilós lapockát kb. meddig kell főzni (inkább 20 perc, v. inkább háromnegyed óra)?
2017. jan. 21. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak nem lesz semmilyen íze.

Az pedig, hogy meddig kell főzni, függ attól hogy mennyi idős volt az állat. ( + még a gáz fűtőértékétől)

Ne időre főzd, hanem időnként nézd meg hogy elég puhára főtt-e már! Az sem baj, ha kisebb darabokra vágva főzöd meg.

2017. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább pörköltnek csinálnám meg és úgy adnám a főzelék mellé.
2017. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy valamilyen füstölt húst készíts hozzá (Sonka, húsos szalonna, kolbász is jó), akkor olyasmi íze lesz, mint az eredeti receptnek, vagy a lapockából készíts sült (akár apró)húst, pörköltet és az külön add a fözelékhez.
2017. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lapockát kb. másfél-kettő cm-es vastagra szeled, és befűszerezve megsütöd, a főzelékhez mint sült hús tökéletes!
2017. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle az az aromája, amit a füstölt cucc ad. Ha szeretnéd megadni neki (bár szerintem anélkül is remek kaja, én imádom, kicsi ecettel savanyítva), akkor füstölt szalonna zsírját olvaszd ki, és azzal készítsd hozzá a végén a hagymás rántást. A lapocka felhasználását már leírták.:-)
2017. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lapocka a lényeg, hanem a füstös íz, a lencsefőzeléknek az a lelke.
2017. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Füstölt szalonnabőrt is főzhetsz bele. Az íze belefő, aztán amikor megfő a lencse, kidobod.
2017. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a hasznos infokat! (ffi60 egyedül)
2017. jan. 21. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!