Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sütni szerető háziasszonyok:Az...

Sütni szerető háziasszonyok:Az élesztő vagy a szódabikarbóna jobb?

Figyelt kérdés
Én még csak az élesztőt próbáltam.
2010. máj. 6. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Az élesztő jobb szerintem,és egészségesebb is.Főleg a gyerekeknek hasznos.Becsülöm azokat az anyukákat,akik sütenek kelt tésztát a gyerkőcöknek.
2010. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sok kelt tésztát sütök, ehhez mindig élesztőt használok, én úgy tudom, hogy a szódabikarbónával a sütőport szokták helyettesíteni.
2010. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul tudtam,igazad lehet! És akkor sütőpor vagy szódabikarbóna?
2010. máj. 6. 09:13
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább sütőpor, jobban lazít, tovább puha marad a süti.

Egyébként kiegészítik egymást, mert én csak olyan recepteket ismerek, ahol a sütőport együtt alkalmazzák a szódabikarbónával (pl.muffin, kavarós kuglófok)


maszatka

2010. máj. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
A sütőpor és a szódabikarbonát egy és ugyanaz, mármint a hatóanyag NaHCO3, esetleg a sütőporba tesznek más adalékanyagot is.
2010. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Vannak tészták,amibe csak élesztőt lehet tenni,mert a sütőportól nem kelnek meg.(Kalácsok,kuglóf,fánk,lángos,kakaós stb csiga)

A linzerekbe,aprósüteményekbe vagy sütőpor vagy szódabikarbóna,vagy esetleg szalalkáli kell. Ezeket egyetlen receptben sem keverik össze. Maszatka nem tudom,milyen recepteket ismer,de én már 50 éve sütök,elég sokat,sok a szakácskönyvem is,de sehol nem keverik a sütőport a szódabikarbónával.

Azt pedig,hogy mikor mit kell kelesztőanyagnak használni, a recept megírja.

2010. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2010. máj. 6. 10:16
 8/16 A kérdező kommentje:
Most miért kellett lepontozni?Biztos nem rosszindulatból írta csak megjegyezte,mellesleg én sem olvastam még olyan receptet amibe mind a kettő kellett volna.Azért köszi még egyszer.
2010. máj. 6. 10:19
 9/16 anonim válasza:
100%

Aranyoskám én mindig élesztőt használok. Attól olyan szép a sütim!

Babi néni 76L

2010. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

sütifüggő mit használok, kelt tésztákhoz élesztőt, általában frisset.


Sütőport és szódabikarbonát is szoktam és igen vannak olyan receptek, ahová mindkettő kell. (kekszek, pl Hannah Swensen receptek)

2010. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!