Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A bolti almák tényleg annyira...

A bolti almák tényleg annyira vegyszeresek, hogy nem elég simán megmosni, hanem le kell hámozni róla a héját?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azzal sem érsz el sokat...

Ha egy alma nem vegyszeres, hanem az udvaron a fáról téped le, és beleharapás után leteszed az asztalra, akkor fél, 1 óra múlva be fog barnulni (vagy még hamarabb...)

A boltban vásárolt alma 2 nap múlva sem barnul meg, hisz tele van vegyszerrel.

Tehát hiába pucolod meg, az nem fog megmenteni a vegyszerfogyasztástól.

2017. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vegyszer van benne, hanem etilén gáz, ami ártalmatlan.


Az almákat hűtőházakban tárolják, klimatizált pollen és penészspóra szűrt etiléngázzal dúsított levegőben.


Ettől szép piros lesz, és mivel a levegő csírátlanított tovább eláll.


Ha vegyszerrel lenne szennyezve a NÉBIH bezúzná...


Mondvacsinált okkal így is bezúzzák, ha nagyon lemenne az ára, mert túl sok kerül be a magyar piacra, hiszen ha valami szinte ingyen van, azt adóztatni sem lehet, de a költségszámlákat benyújtják utánna az "ügyes" válllakozók.

2017. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vegyszeres.

Ez a bebarnulás is hülyeség, amit valaki írt. Nincs olyan alma, ami nem barnulna be. És még rengeteg gyümölcs is ugyanígy bebarnul.

A héját szokták bekenni valamivel, hogy szép fényes legyen. De ilyet se nagyon láttam mostanában, pár éve volt nagyon "divat". Ezt elég nehéz lemosni és egyszerűbb meghámozni inkább.

2017. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pesti gyerek vagyok, egész életemben bolti almát ettem héjával együtt, semmi bajom nincs. Hülyeség amit az első ír, bebarnul a hiperes alma is.
2017. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!