Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ti hogy oldanátok meg az...

Ti hogy oldanátok meg az étkezést, főzést közös konyhán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves budapesti egyetemista vagyok, mivel vidéki vagyok ezért anyukám nem tud rám főzni (otthonról azért szoktam vinni kaját), ezért sokszor magamra főzök. A gond az, hogy jelenleg egy irodaház vendégapartmanjában lakok, aminek nincs saját konyhája, hanem az irodai dolgozókkal van egy közös teakonyha. Este mikor már nincs itt senki nyugodtan tudok főzicskélni, azonban nappal nem igazán, mert mégsem csinálhatok milánóit vagy rántott húst, miközben ott járkálnak-mennek az emberek (nem érzem magam komfortosan így). Ti hogy oldanátok meg ilyen esetben a főzést? Főzzek minden este és akkor az jó lesz másnapra is vagy hozzak otthonról több ételt, vagy vegyek itt valahol Pesten? Az utóbbivel az a bajom, hogy nem ismerek olyan kifőzdét, ami ár-érték arányban megfelelne. Ti esetleg ismertek ilyet? A Corvinusra járok és a Lurdy háztól nem messze lakok, leginkább ebben a vonzáskörzetben mozgok. Nagyon sokat segítenétek! :D
2017. jan. 30. 13:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Pl. reggelire szívesen eszek tükörtojást, de azt előző este csak nem csinálhatom meg és aztán tehetném a mikróba nem? :D
2017. jan. 30. 13:57
 2/10 anonim válasza:
49%

Ez lehet h fura, de a szobába raknák egy asztalkát,vennék egy rezsót és azon oldanám meg.Frissen finomabb minden.

Mondjuk biztos maceráns lenne..

De hha ez nem, akkot marad az esti főzés..

2017. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 aperitif ***** válasza:
100%

Megértelek, én sem érezném magam komfortosan, ha idegenek mászkálnának mellettem, miközben ebédet főzök. Pár évig a saját nővéremmel volt közös a konyhánk, de nekem az is sok volt.

Szóval a helyedben esténként főznék, olyanokat, amiket lehet melegíteni, levest, főzeléket, szaftos ételeket, a frissensülteket, tükörtojást, egyebeket meg átcsoportosítanám vacsorára.

2017. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy főzőlapot.
2017. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A többiekkel vagyok, én is főzőlapot vennék. S igyekeznék nem olyat főzni, amitől olajszag lesz órákig :) Bár ha megfelelően lehet szellőztetni, akkor kevésbé van ilyen gond.


Ami a tükörtojást vagy rántottát illeti, a párom reggelire viszi és este készíti el és meg sem tudja melegíteni (ugyanez van a rizzsel)... Ehető az is, csak van, aki frissen szereti. De erre remek egy főzőlap a szobában.


Több napra előre is lehet főzni, sokan teszik.

2017. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vennék én is egy kis rezsót vagy főzőlapot. Sütni nem tudsz vele, de főtt kajáid lesznek és nem kell másokkal osztoznod. Én, ha egyetemista lennék, úgy oldanám meg az étkezést, hogy:

- reggelire csinálnék tükörtojást, főtt tojást, bundás kenyeret, virslit (ha van rezsóm)

- kiflit joghurttal, pékárut, zsemlét vennék felvágottal paradicsommal, paprikával, körözöttet, tejfeles túrót, zsírt, hogy zsíros kenyeret egyek lila hagymával, paprikával, paradicsommal, kész szendvicset stb buggyantott tojássalátát, hidegszendvicset (vaj, felvágott, tojás, sajt, pirosarany), kefir, kakaós ital

(ha nincs rezsó)

- ebédre rengeteg vsriáció van

- vagy hozol otthonról vagy főzöl vidéken 690/790 egy menü leves, második, van ahol desszertet is adnak mellé ajándékba

- én a főzést javaslom, gazdaságosabb

- mert, ha veszel minden nap az 23700 ft

- olcsóbban is ki tudsz jönni bár én csak a vidéki árakkal vagyok tisztában plusz ugye reggeli és vacsora

Ötleteim

- főznék több napra ételt

pl első nap nagy adag pörköltet disznócombból mellé köretnek tészta utána másnap rakott zöldbab, rakott káposzta, székely káposzta, rizses hús mindehhez csak az egyéb hozzávalókat kell megvenni a pörköltöd adott hozzá

- de csinálhatod nokedlivel és másnap lesz sztrapacskád amihez túró, tejfel, kis db szalonna kell

- krumplis tészta pirítva másnap is jó

- rántott húst másnap reggelire is eheted rántott húsos zsemlének

- főzelékek olcsók (figyeld az akciókat)

- gombapörkölt

Vacsira uazok mint reggelire

2017. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Auchanban múltkor 5 ezer forintért vettem egy főzőlapot. 1-2 edény és lábos kell csak és bármit el tudsz készíteni.
2017. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Elektromos rizsfőző is jó megoldás, hajdinát, kölest is lehet benne, plusz zöldséget párolni, 3-400 wattos.

A főzőlap megdobja a fogyasztást, ki tudja, mi fér bele. Tükörtojást persze csak azon lehet.

Én egy időben előzőeste csinált szendvicssütős bundáskenyeren éltem.

2017. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre jársz, nincs is hétközben időd délben főzni, hétvégén meg dolgoznak at irodaházban, vagy igen? Akkor meg egy rezsóval megoldhatod.
2017. febr. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! A főzőlap tényleg jó ötlet, tojást pedig este fogok enni, köszönöm a segítséget, egy lépéssel közelebb kerültem a felnőtté váláshoz! 20/F :D
2017. febr. 2. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!