Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen saláta öntetet tudtok...

Milyen saláta öntetet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

A Tesco-ban mindig veszem a csomagolt, szeletelt zöldséges salátát, és csak a hagyományos módon kefir + majonézzel ízesítem..

Picit unom már, ezért nektek melyik a kedvencetek, vagy mit tudtok mondani amit otthon is eltudok készíteni öntetet?

:)



2017. febr. 6. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
só, bors, olivaolaj, balzsamecet
2017. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2017. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Én is a sima só, bors, olivaolaj plusz én citromlevet használok még. Egyszerű és finom.
2017. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sokfélét szoktam rá készíteni, a két kedvenc a mézes-mustáros és az ezersziget. Biztos egy halom helyen van fent jó sok változat, leírom én hogy csinálom nagyon egyszerűn. Azt te tudod, mennyire szereted sok öntettel, meg hány emberre csinálod, mi ketten eszünk belőle és jó sok öntettel szeretjük, így kalkulálj.


A mézes-mustáros: 2 ek dijoni magos mustár, 2 ek méz, 1 ek szójaszósz, 2 ek olívaolaj, egy csipet őrölt gyömbér, egy csipet fokhagymapor. Összekutyulod, nem árt neki, ha picit tud érni a hűtőben.


Az ezersziget: 3 db csemegeubi, fél fejvöröshagyma, kis tubusnyi majonéz és ugyanennyi ketchup (talán ez olyan 4-4 ek), 1 dl tejföl, csipet só, csipet fokhagymapor, csipet porcukor, őrölt bors ízlés szerint. Ubikat és a hagymát apróra vágod, vagy reszeled (én ezt szoktam), a többi alapanyagot habverővel egyneművé dolgozod, aztán zutty bele a zöldségek, összeforgatod. Néha kaprot is teszek bele, úgy is finom nagyon.

2017. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb mézes mustáros: 1 rész méz, 1 rész mustár, 1 rész olívaolaj, 1/2- 1 rész almaecet
2017. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olívaolaj, só, bors, friss bazsalikomlevél, kevéske balzsamecet


joghurt, zöldfűszerek, citrom, só, bors


narancs és citrom leve szezámolajjal kikeverve


tökmagolaj magában isteni finom, a dióolaj és a mogyoróolaj is!

2017. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

uuh de jó köszönöm szépen :)))

mind nagyon tetszik, holnap ki is próbálok párat!!

sokan írtátok hogy olivaolaj, de nekünk csak sima-napraforgó van, azzal nem jó helyettesíteni, igaz?

2017. febr. 6. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod vele, picit semlegesebb lesz az íze, de nem kellemetlen. Volt, hogy én is csak sima napraforgót tettem bele, mert elfogyott az olíva, nem dől össze a világ :)


Viszont ha sokat salátázol, lehet érdemes beszerezni valamilyen ízesebb, finomabb olajat - igaz, hogy ezek drágábbak, de pici kell csak belőlük, egy-két evőkanál, és nagyon megdobják a sali ízét! Nem sütni kell belőlük, ahhoz azért tényleg drágák.

2017. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!