Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy jövök ki olcsóbban,...

Hogy jövök ki olcsóbban, hogyha meleg vizet engedek ki a csapból, és úgy főzök tojást, vagy ha hideg vizet, és majd a tűzhely melegíti fel?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 19. 14:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pl. töltök egy liter hideg vizet a csapból, aztán azt melegíttetem fel a tűzhellyel annyira, mint amennyi fokos lenne a meleg víz, amit tudnék engedni a csapból. Hogy járok jobban? Tulajdonképpen ugyanúgy fel kell melegítenem a vizet, de vajon úgy járok jobban, ha én melegítem fel, vagy hogyha már felmelegítettet használok (szerintem az utóbbi, de örülnék, ha valaki utána számolna)?
2017. ápr. 19. 14:57
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a meleg víz a te bojleredben keletkezik a te villanyszámládat növelve akkor olcsóbban jössz ki ha hideg vizet forralsz gázzal.
2017. ápr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy a meleg vizet mi állítja elő, illetve, hogy milyen a tűzhelyed.

Mert ha pl. napkollektorod van, akkor az nyilván olcsóbb, mint egy gáztűzhely. De egy sparhelt meg olcsóbban melegíti fel, mint mondjuk egy villanybojler.

2017. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elektromos tűzhelyem van.
2017. ápr. 19. 16:34
 5/11 A kérdező kommentje:
A közműhálózatról kapjuk az áramot, nincs napelemünk, napkollektorunk.
2017. ápr. 19. 16:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképpen akkor jársz jobban, ha eleve forró vizet engedsz a bojlerből. Az ugyanis merülőforralóval melegíti a vizet, vagyis az áramból előállított hő 100%-a nyelődik el a vízben. Míg az elektromos főzőlappal egy csomó hő a szoba levegőjének melegítésére megy el, mire eléred vele ugyanazt a vízhőmérsékletet.
2017. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, csak mire kiengedsz fél liter meleg vizet a csapból, akkorra előtte kijön X liter hideg is, aminek a helyét meleg veszi át. Vagyis fél liter meleg kerül az edényedbe, meg akár 1 liternél is több a vízvezetékbe. (Nálunk a konyhába 6 m csövön keresztül érkezik a meleg víz.)
2017. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Hmm, jogos. Szerintem ez alapján kiegyezhetünk abban, hogy igazából annyira nem számottevő a különbség, hogy nem ebből fogja a kérdező összespórolni a következő autója árát :) De gyanítom, hogy még a következő biciklijét sem.
2017. ápr. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mégis csak, valahogy ki lehetne számolni, hogy melyik éri meg jobban? Persze, most már áthelyezték a tudományokból, de hátha van valaki.
2017. ápr. 20. 11:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, ha konkrétan lemérnéd a két módszer közötti áramfogyasztást különbséget, a villanyóráról leolvasod, mindegyik fogyasztását és a számlán lévő egységárral kiszámolnád.De a csapvizeshez ki kellene kapcsolni minden más áramforrást,hogy a boylerből nyert melegvíz felforralása tisztán kimutatható legyen az elektromos főzőlappal.

A hidegvíz felforralásának fogyasztás mérése nyilván egyszerűbb.

De kérdem én, megéri x db tojás főzési költségén ennyit agyalni?

Még a vízforralót is kipróbálhatod, másodpercek alatt forró lesz egy liter víz.

Amúgy a tojásokat nem is szabad forró vízbe tenni, sokkal jobb hidegvízben megkezdeni a főzést, és a forrponttól számítva olyan keményre főzni, amilyenre szeretnénk.Utána hidegvizes áztatás, de az is pénzbe kerül...

2017. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!