Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen wokot (serpenyőt)...

Milyen wokot (serpenyőt) érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Kerámia,teflon,tapadásgátló bevonat


Ezt néztem ki:

a tapadásgátló bevonat az milyen?


[link]



2017. ápr. 27. 18:10
 1/3 gargamella válasza:
hat sztem ha nemm vagy mester szakacs egy professzionalis michelin etteremben akkor megteszi ;)
2017. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

A tapadásgátló bevonat, ezen az olcsó vacakon, kb. annyit is ér. Vettem hasonlót, tapasztalatból mondom. Már a fakanál is nyomott hagyott rajta, felkarcolta.


Vettem kerámiabevonatosat is, igaz abból is az olcsóbbat, és az sem vált be.


Aztán vettem acél wokot, [link] azzal semmi gondom. A megfelelő "beavatást" követően, tökéletesen használható. Lehet nem annyira szép, lehet kicsit befeketedik, ellenben semmilyen káros bevonat nem hullik az ételbe, amit aztán elfogyasztunk. Nem mellesleg, ebben az étel is ízletesebb!!

2017. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pptomi ***** válasza:
100%

A wok kovácsolással készül, vagy öntött vasból. A lényege éppen az, hogy nem csúszik, így többféle hőmérsékleten lehet benne főzni. Mivel nincs bevonat rajta, a kevésbé hőigényes alapanyagokat a wok oldalfalára feltolva készítik, mivel a félgömb forma miatt ott kisebb a hőmérséklete. Ha bevonatos, akkor az nem wok, épp az a lényeg, hogy ne csússzon le az aljába az alapanyag. Hőmérséklete akkor megfelelő, ha az olaj már füstöl, a körülötte lévő levegő is forró. Az alján húst érdemes készíteni, vele egy időben az oldalfalán lehet tésztát és zöldséget. Amikor minden elkészült benne, akkor a tűzről levéve az alján lehet összeforgatni a különböző alapanyagokat.

Ha mindenképp bevonatosat szeretnél, akkor egyszerűbb egy sima teflon serpenyőt venni, ugyan azt a hatást fogod elérni vele.

2017. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!