Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen grill serpenyőt érdemes...

Milyen grill serpenyőt érdemes venni? Kerámia, teflon bevonatú, stb?

Figyelt kérdés

Négyszögletűt szeretnék, de neten mindent elolvastam ezzel kapcsolatosan és nem tudok dönteni. Olvastam olyant is, hogy bizonyos serpenyők mérgező anyagokat bocsájtanak ki hogy a kerámiában odasül az étel, stb.


Nektek milyen van, vagy milyent vennétek?


2016. máj. 27. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én öntött vasat szeretnék, az a legjobb grillhez. A formája másodlagos, bár szerintem az öntött vas serpenyők általában négyszögletűek, belül bordázottak. Németben a sógornőmnek van ilyen, remekül lehet benne steak-et sütni, baromi nehéz ugyan. Ezek nem olcsók, de szerintem egy életet kiszolgálnak.
2016. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A baromi nehezet a súlyára értettem :-)
2016. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nézegettem azokat is, hát nem tudom, azt írja a net, hogy hővezetésből a leglomhább, viszont jól tartja a hőt.


Köszi!

2016. máj. 29. 09:00
 4/8 anonim ***** válasza:
A kerámiát kerülném én is. Vagy öntött vas, vagy teflon. Legyen megfelelően vastag, hogy jól tartsa a hőt, ez fontos. Én tefal serpenyőket használok, ezekkel maximálisan elégedett vagyok.
2016. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem négyszögletű teflon van, teljesen meg vagyok vele elégedve.
2016. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teflon bevonatút nem szeretnék, mert nem egészséges rajta a bevonat és ha megsérül, akkor mérgező anyagok menne bele az ételbe. Szerintem öntöttvas lesz.
2016. máj. 31. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő használat mellett semmi bajod nem lehet a teflontól. 260 Celsius fok felett kezd el problémássá válni, sőt 350 fok felett kezd el valóban bomlani, amit az életben nem fogsz tudni elérni a tűzhelyen, de még egy átlagos otthon sütőben sem. A sérüléseket pedig el lehet kerülni azzal, hogy ha az ember nem kapargatja késsel minden egyes alkalommal. Azt veszel természetesen, amit szeretnél, csak a tévhiteket oszlatnám el.
2016. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, hogy leírtad, hasznos!
2016. máj. 31. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!