Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Háziasszonyok segítsége!...

Háziasszonyok segítsége! Milyen alapdarabok kötelezőek egy konyhába, hogy tudjak főzni magamra?

Figyelt kérdés

Most költöztem egy albérletben, ahol a konyha teljesen üres.

Van egy sütő, egy hütő de se főzőlap, se evőeszköz, se kés stb. semmi.


Suliba járok, nagyon szűkös a költségvetésem. Nem tudok egy egész étkészletet, mindenféle palacsinta/wok/grill stb. lábast venni (ezek a főzőedények, tepsik nagyon drágák) max 1-2 dolgot.


Mi az a pár dolog amit beszerezzek és a segítségükkel eltudok készíteni szinte mindent?


2017. máj. 2. 09:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%

mikrohullámú sütő, keress ingyen elvihetőt.


egy nagy tefal WOK, ez drága lehet de spórolj rá össze, abban mindent meg tudsz főzni a tojásrántottától a kínai kajáig.


Tésztafőző edény.


főzőlap nélkül hogyan?


akkor meg kell egy indukciós főzőlap egy platnis, de az is sok pénzbe kerül.



így elég nehéz lesz az élet hacsak nem a sűtő mirelit pizza kombó.


Ami király a guseppe pizza rászeletelni egy mozzarella sajtot és pár szelet edami vagy gouda sajt.


Hát pénz nélkül nehéz lesz az élet, részvétem...

2017. máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

tésztát, rizst készítettem a sűtőben


indukciós lapra lesz szükségem az 20E ft de oda csak indukciós lábast lehet használni, ami szintén költségesebb..

ezt ki kell hagynom és csak a sütőt alkalmazni

2017. máj. 2. 09:12
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszereznék egy fözölapot/rezsót, mert anélkül neez bármit is fözni.

Ezen kivül egy lábast (2-3 literes), egy 20-24 cm körzötti méretü serpenyöt, 2-3 fözökanalat, egy kisebb zöldségtisztító kést, egy nagyobb (kb 20 cm hosszú) darabolókést, egy vágódeszkát, meg egy kancsót.

A legtöbb sütöben van sütölap/tepsi, az elég kellene, hogy legyen.


Két mély és két lapos tányért, két-két kanalat-villát-kést, egy merökanalat, két poharat meg meg bögrét.


Ha kávézol/teázol, akkor vagy egy kisebb kávéfözöt, vagy vízforralót meg teát/instant kávét.


Ennyivel a legtöbb egyszerübb ételt el lehet készíteni, és késöbb tudsz venni hozzá, ami még kell.

2017. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%

"mikrohullámú sütő, keress ingyen elvihetőt"


Ez jó, ha van, de nem feltétlen szükséges - ha ingyen tudsz szerezni, akkor viszont tényleg hasznos.


"egy nagy tefal WOK, ez drága lehet de spórolj rá össze, abban mindent meg tudsz főzni a tojásrántottától a kínai kajáig."


Ennek nem sok értelme van, mert borzasztó drága, késöbb, ha már egyenesben vagy, akkor jó, de akkor sem szükséges.


"Tésztafőző edény."


Erre böven megfelel bármilyen lábas, nem kell külön tésztának - és egy ´mélyebb lábas eleve kell.


"egy indukciós főzőlap egy platnis, de az is sok pénzbe kerül."


Fölösleges indukciósra költeni, egy kis gázrezsón ugyanúgy lehet fözni, sokkal olcsóbb és nem kell hozzá speciális edény sem.


Nem kell túlbonyolítani, pár olcsóbb, egyszerübb dolog is megteszi egy ideig, késöbb meg tudod fokozatosan javítani a felszerelést, ha lesz rá pénzed.

2017. máj. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Bocs, a 3-as vagyok újra, ha konkrét ételhez kell segítség az elkészítésben az általam említett eszközökkel, szivesen segítek abban is.
2017. máj. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen kell egy mobil fözölap, vagy rezsó. Ezen már elfözögethetsz magadra.

Kell 4 tányér, 4 evöeszkösz szett. 1 kiskés, és egy nagykés.

Néhány müanyag edény tárolásra. Ès 1 kis lábas és egy nagyobb lábas, 1 serpenyö.


Kérdezd meg a családodat kinek van felesleges edénye 1-2 darab. Pl nekem a sogorom és anyósom is most cserélte le a fözölapját igy az edényei mind hozzám jöttek...


Ezeket simán a család össze dobhatná használtbol neked. Mikrot meg kérj a szülinapodra...

Aztán majd lesz szép lassan mindened.

2017. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

én a helyedben vennék egy kétlapos villanyrezsót [link]


Felszerelésnek:

- egy kisebb, egy nagyobb lábos, egy olcsóbb teflon serpenyő

- kerámia müzlis tál, 2-2 mélytányér, lapostányér, kistányér, 2 bögre, 2 üveg pohár

- evőeszközök: 2-2 kés, kanál, villa, kiskanál, 1 db jó éles kés, merőkanál, 2 fakanál (egyik lapát)

- vágódeszka

- tésztaszűrő, sajtreszelő


Indulásnak szerintem egyelőre ennyi, majd később bővítesz rajta, mikor mire lesz szükséged

2017. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kell kanál, kés, villa, kiskanál, mély- és lapostányér, kistányér, bögre, pohár. Jó, ha ezekből kettő van, hátha valakit meghívsz, vagy épp nincs elmosva, és lehet, hogy készletben olcsóbb a 6 db, mint külön-külön.

Főzéshez egy serpenyő, egy fazék, kb. 3-4 literes, és két lábas, egy kisebb, kb. 1 literes, és egy közepes, 2-3 literes. Kések, hámozáshoz, hús szeleteléshez, fakanál, szedőkanál, lapát. Reszelő, vágólap.

Főzőlap, rezsó mindenképp kell, mert nem tudsz mindent a sütőben megcsinálni, amit folyamatosan kevergetni kell, mint például a rántás, vagy egy rántottát megsütni nem lehet sütőben. Persze kérdés, hogy milyen ételeket szeretnél készíteni.

Mikró nagyon jó, ha van. Vízforralóval várhatsz, ha van főzőlapod, akkor lábasban tudsz vizet forralni, vagy mikróban egy bögre teához.


Három éve költöztem egy teljesen üres lakásba, valamennyi pénzem volt is a berendezkedésre, de így is hónapokig tartott, mire mindent megvettem, mert mindig menet közben derült ki, hogy mi nincs, mi kellene még.

Én például teszkó-gazdaságos lábaskészletet vettem, olyan 5-6000 forint volt összesen, 6 különböző lábos fedővel, és két serpenyő. Nagyon gagyi, de akkor erre tellett, egyébként egy lábos lett volna 2-3000. Aztán apránként, ahogy pénzem volt, vettem serpenyőket, tepsiket, késeket, mérleget, poharakat, bögréket.

És sok mindent kaptam is a barátaimtól.

2017. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

12-ért már van indukciós lap, és bármi jó rá, ami mágneses, pl anyósom összes régebbi edénye.

Sima főzőlapot is lehet külön kapni, 5000-től.

Edény attól függ, hogy mit főzöl, illetve a mennyiséghez igazodjon.

Nagyobb üzletekben szokott lenni evőeszköz darabra, így nem kell egy egész készletet venni.

Otthonról semmit nem tudsz hozni? Kislábast, tányér, stb?

2017. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
38%

Egy mikró, vagy vízforraló (instant kávé, tea főzés)

Nem kell feltétlenül indukciós főző lap. Egy rezsó is megteszi. (Használtan keress a neten)

Egy nagyméretű és egy kisebb lábas. Tészta, szószok készítésére elég, ha van fedele tészaszűrő sem kell, le lehet önteni a fedél segítségével is.

Néhány műanyagedény. (Viszonylag olcsón lehet kapni 3 dbos szetteket. Egy nagyobb 1,5 litetes, egy kisebb 0,5 literes szett elég)

Minimum 3 db műanyag tányér.

Egy nagyobb serpenyő elég átmenetileg. Én sulis időszakban sütöttem benne paacsintát, krumplit, mindent. Csak tisztán kell tartani.

2 fakanál. Egy hagyományos, egy spatula szerű.

Egy nagykés, egy szeletelő kés.

Egy sajtreszelő.

+ ugyebár az evőeszközök/ étkészlet.


Ennyi elég ahhoz, hogy nagyvonalakban el tudd magad látni. A többi meg majd lassan, fkozatosan.

2017. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!