Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Háziasszonyok segítsége!...

Háziasszonyok segítsége! Milyen alapdarabok kötelezőek egy konyhába, hogy tudjak főzni magamra?

Figyelt kérdés

Most költöztem egy albérletben, ahol a konyha teljesen üres.

Van egy sütő, egy hütő de se főzőlap, se evőeszköz, se kés stb. semmi.


Suliba járok, nagyon szűkös a költségvetésem. Nem tudok egy egész étkészletet, mindenféle palacsinta/wok/grill stb. lábast venni (ezek a főzőedények, tepsik nagyon drágák) max 1-2 dolgot.


Mi az a pár dolog amit beszerezzek és a segítségükkel eltudok készíteni szinte mindent?


2017. máj. 2. 09:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha közel lennél szívesen ellátnálak ingyen mikróval és egy csomó alapfelszerelés edénnyel is.

A főzőlap vagy kétlapos rezsó a legfontosabb, hogy főzni tudj, az sajnos nincs.

A lányom is volt koleszos, mindennel felszereltük, és nagyon sokminden ma is megvan belőle, szívesen odaadnám.

2017. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%

indukciós rezsót lidl, aldiban néha lehet venni 10ezerért

de amúgy 13ezerértért bármelyik online boltban lehet venni


étkészlet (2 lapos tányér, 2 mélytányér, 2 villa, 2 kés, két kanál, 2 pohár, 2 csésze), ha pesti vagy ikea, de amúgy pl pepco vagy tesco


egy vágódeszka, egy szakácskés, egy lábas, egy serpenyő és 2 szilikon fakanál ill egy merőkanál bőven elég kezdetnek


viszont azt javaslom, hogy inkább vegyél egy jó lábast most, majd spórolj egy jó serpenyőre, minthogy félévente dobáld a kukába a vacak olcsót!

2017. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
4%

Mikró tök felesleges.


- két lábas (kisebb-nagyobb)

- pár mély-, lapostányér

- 2-3 bögre

- mondjuk egy szett 3dl-es pohár (így bögreként is funkcionálhat)

- egy szett kés-kanál-villa

- egy nagykés (kenyérnek)

- meg pár kisebb éles (pl. szalonnát vágni, paprikát a szenyába...)

- serpenyő - nagyobb, és abban tudsz rántottát, tésztát, bármit

2017. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

Az indukciós főzőlap remekül elvan a régi, erős lábasaimmal is :) Persze venni hozzávalót veszek, amúgy lutri, nekem eleve voltak a házhoz lábosok. Hosszabb távon jó az indukciós, sima rezsón iszonyú lassú minden. De ha nagyon nincs pénz, kezdetben a sima rezsó a legolcsóbb.


Palacsintasütő és wok nekem sincs, elég, ha van 2-3 serpenyő, pár lábos, ha nem ritkán eszel száraz hüvelyeseket, kukta, de persze az sem kötelező.

Hogy milyen s mennyi kés s ilyen-olyan eszköz kell, arra rájössz, ez sem egységes. Én pl. nem használok tésztaszűrőt, mert nem eszem tésztát.

A főzőlap szinte mindenkinek alap (a nyersvegánoknak persze nem, de az extrém), nem tudsz mindent megcsinálni sütőben, illetve nem kényelmes. Mikró nélkül elég sok évezredig elvolt az emberiség, nekem alap, nagyon kényelmes (melegítés, egyszerű kevert sütik).


Egyedül nem is kell egy egész étkészlet, elég 1-2 darab tányér, persze kisebb-nagyobb tálak is kellenek a főzéshez, de keveréshez pár olcsó műanyag is megteszi.


Edény terén amúgy a nagyon alap az egy nagy serpenyő, abban elég sok ételt készíthetsz, bár pl. levest nem. Jó lenne, ha lenne barát vagy rokon, aki ad ezt-azt, szinte mindenhol van bőven nem használt edény, régi étkészlet, vagy 6 fős készlet 1-2 emberre... De ez azért nem akkora költség 1-2 darabnál, bolhapiacon is körülnézhetsz, evőeszközöket nagyon gyakran látokott, én is ott vettem némelyik sajátot.

2017. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
8%

A rezsó az kell!

- 1 db. kétliteres fazék

- 2 db. kétliteres, (esetleg másfél literes) lábas

- 1 db. serpenyő húst húst sütni, + 1 db. palacsintának

- 2 tányér, kanál-kés-villa, 2 db. fakanál, 1 db. merőkanál

- 2 db. kávés pohár, + 2 db. teás csésze

- néhány műa. tál, doboz, zöldség pucoláshoz, maradék tároláshoz a hűtőbe

- húsvágó deszka, (ha belefér egy klopfoló), tészta szűrő

- konzerv nyitó


Ha találsz "használt cikkek" boltját, akár a rezsót, akár a tányérokat, lábasokat, poharat, stb. szinte fillérekért meg tudod venni.

Tudod, amikor az újgazdagoknál törik a készlet, és a maradék néhány db-ot inkább elviszik egy ilyen üzletbe, jó dolgokat lehet találni. Érdemes szétnézni!

2017. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szerintem


Elektronika:

főzőlap

mikró (használtan szinte utánad dobják)

botmixer

kézi mixer+dagasztó egyben


1 serpenyő

1 nagyobb és 1 kisebb lábas

1 tepsi


4 darabos kés-villa-kanál-kiskanál szett, 4 darabos tányér és pohár szett(gondolom nem akarsz naponta mosogatni...)

1 merőkanál

1 aprító kés

1 szűrő

2 fakanál


én ennyivel elvoltam kb. az első lakásomban :)


Az elektronikai részét mind megnézném használtan mennyiért kapom meg ill. Lidl-Aldi mindig vannak elég olcsón új konyhagépek is, amik 1 fős háztartásba teljesen jók, úgyis alig lesznek használva.


Az edényeket, étkészletet, tányérokat egyszerre venném meg.

2017. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat !!

mindenkinek ment a zöld kéz :-)


a Media Markt áruházban jártam ma, egy ott dolgozó ajánlotta, hogy vegyem inkább ezt a palacsintasütőt mint külön rezsót + tepsiket mert ezzel az egy készülékkel eltudom készíteni azokat amiket szoktam fogyasztani

palacsinta, rántotta, sült hús


[link]


mit gondoltok? jó ötlet

2017. máj. 2. 20:44
 18/24 A kérdező kommentje:

ezek is érdekesek .. vajon praktikusak is (?)


[link]


[link]

2017. máj. 2. 20:48
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A kontaktgrill felesleges, mire használnád?

A palacsintasütő elég nagy hülyeség főzőlap helyett, szerinted bírná a terhelést, ha ráteszel egy 1,5 literes lábast, mikor vékony palacsintasütésre tervezték? Szényomná a súly az alkatrészeit, hülyeség.

2017. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad rábeszélni felesleges és nem praktikus dolgokra.Ezek nem alapfelszerelések egy kezdő konyhájában.

Jusson eszedbe, az eladó eladni akar !Neki semmi sem drága !

2017. máj. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!