Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyire fontos az olaj a...

Mennyire fontos az olaj a süteményekbe? Kihagyható?

Figyelt kérdés
Szigorú diétán vagyok, nem fér bele a sok olaj az étrendembe. Szeretnék sütit készíteni, de csak olyan recepteket találtam, amikben van olaj. Ez kötelező? Elhagyható? Tudtok olyan recepteket, amikben nincs olaj?
2017. máj. 2. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Amibe kell zsiradék, abba kell zsiradék. Én is kísérleteztem már zsírszegényebb sütikkel, általában elrontja őket, ha a szükséges zsírt nem teszed bele. Inkább keress olyan recepteket, amikben eleve nincs hozzáadott zsír (pl. a klasszikus piskóta, de sok kevert süti is van, ami hozzáadott zsírt nem, de tojást sokat tartalmaz. a tojásban ugyebár van zsír bőven, kifejezetten zsírszegény és finom süti kevés van) vagy kevés vagy a sütiből egyél keveset vagy ne zavarjon a zsír és kész (ez utóbbi bizonyos diétákban nem járható út).
2017. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Olívaolaj vagy kókuszzsír egészségesebb .
2017. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Nyilván nem ok nélkül van benne. A krémes sütik tésztájába kell olaj, különben elázna a krémtől.

Ne egyél sütit, ha diétázol! Vagy a fehér liszt és a cukor belefér? Fura. .

2017. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as, írtam én, hogy fehér lisztet és cukrot használok? :)
2017. máj. 2. 21:53
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ne egyél sütit, ha diétázol!" ez egy hulyeseg....


hasznalj kokuszzsirt, egyébként vannak olyan receptek is, amikbe avokadot illetve banánt tehetsz vaj helyett.

2017. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Belefer
2017. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

az olaj/zsiradék nélkül a tészta tömör lesz. A zsír szépen fellazítja és "habossá" teszi a süteményeket.

Én a helyedbe vagy "jó zsírt" raknék bele, ami mondjuk gazdag omega 3 és más esszenciális dolgokkal, ha már kell akkor legyen haszna is.


Vagy reform oldalakon nézegetném a süteményeket.


2 süti van ami zsíradék mentes és készíteni szoktam.

Az első egy keksz, csak túlérett banán és zabpehely kell hozzá, meg opcionálisan magok, fűszerek. A túlérett banánt összenyomod villával, beleszórod a zabpelyhet, hogy masszát kapj. Mellé a diófélék, fűszerek. Kis kekszeket formálsz a szilikonos sütőlapra, 180 fokon 10-20 perc alatt ropogósra kell sütni.


A másik egy gluténmentes süti. A fő összetevő a pudigpor és a túró. Kell még hozzá 1 tojás, só, édesítő, ebből is masszát kell csinálni, kis jénaiba tenni és kisütni.

2017. máj. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok tájékozatlan ember nyomja a hülyeséget a kókuszzsírról..


Valóban jobb minőségű, egészségesebb alternatíva, de ugyan úgy tömör zsír, nem tartalmaz kevesebb kalóriát mint a napraforgó olaj. Most megnéztem, egyik 900 kcal/100g, másik 870.


Kérdező: szertinem az a legcélravezetőbb ha olyan receptet keresel amiben nincs sok olaj, vagy ha van akkor kis adagot csinálsz és beleszámolod a keretedbe.

2017. máj. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. máj. 3. 10:23
 10/10 anonim ***** válasza:

tok jo, h le lettem pontozva :D


de pl. én avokádos brownie-t szoktam késziteni, vagy répa tortat zabpehellyel, céklás csokitortát..

és egyikben sincs zsir, se cukor, se buzaliszt..helyette van avokado, banán, datolya puré, zabpehely, kokuszliszt, teljes kiorlésu maglisztek, csicseriborso liszt, quinoa, chia...stb.

minden nap eszem suteményt és minden héten min. kétszer sutok is.

(22 kg-t fogytam 6 honap alatt)

2017. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!