Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vajon 15 cm magas, félgömb...

Vajon 15 cm magas, félgömb alakú jénai edényben át tud sülni a piskótám?

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt mekkora a felsö átméröje, hany tojásból akarsz benne piskótát sütni?


De az a piskótának "mindegy", hogy jénai vagy más sütöforma, illetve hogy félgömb vagy henger alakú - ha egyébként megfelelö a mérete, akkor igen.

2017. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tovább kell sütni, hogy a belseje ne maradjon nyers. Ki kell próbálni.
2017. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A tál átmérője 20 cm,hercegnő tortához sütném.6 tojásból gondoltam sütni. Már fém edényben kipróbáltam,gázsütőben,belül nyers maradt,kívül megégett. Most cserélek kombinált sütőre,abban akarom kipróbálni,de nincs még tapasztalatom a használatáról.
2017. máj. 12. 03:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden további nélkül lehetséges, az elöírt sütési idö leteltével tüpróbával ellenörizd, hogy átsült-e.
2017. máj. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a piskótasütés titka, hogy ne égjen meg a külseje, ne maradjon nyers a belseje és ne púposodjon fel: a TÜRELEM. Azaz: lassan, egyenletesen kell sütni, nem szabad nyitogatni közben az ajtaját). Én egy órát sütöm kis lángon, megfelelő tűpróbáig, de az első fél órában felé se nézek.

Amikor pedig kiveszem, rögtön felfordítom és úgy hagyom kihűlni: négy egyforma magas bögrét úgy helyezek el, hogy a tortaformának épp csak az éle támaszkodjon fel. Így soha nem esik össze a tészta.

2017. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,türelem,csak én még nem sütöttem villanysütőben,nem tudom,hány fokra kell felmelegíteni illetve sütni benne a piskótát.
2017. máj. 13. 16:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Villanysütöben piskótát 150-160 fokon kell sütni (elömelegített sütöben), és feltétlen alsó-felsö sütéssel, a légkeverés nagyon kiszárítja.
2017. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2 sikertelen kísérlet a piskótasütésre.Első:160 fokon,először szépen feljött,majd kezdett beroskadni.A kés száraznak tűnt,mégis nyers maradt a közepe,gondolom,a jénai edény tréfált meg.

Második kísérlet:160 fok ,légkeverés. Hamar színt kapott a teteje,ezért 10 perc után levettem 150 fokra. Ez is behorpadt,a szélessége is összezsugorodott. Sütőpapírral béleltem ki a formát,lehet,hogy azért,de legalább megsült 50 perc alatt.Kétségbe vagyok esve,sürget az idő,jövő szombatra kell a szülinapi torta.

2017. máj. 20. 12:56
 9/12 anonim válasza:

Remelem, még időben 😃

En ugy szoktam sutni, hogy 180 C-ra melegítem elo a sütőt, majd azon is sutom 10 percig (legkeverés nelkul!), utana leveszem 160C-ra es ugy sül min. 30 percig. Es mivel hustum nincs, fogpiszkaloval nézem a tuprobat.....

Hatha segit valamit. Villanysütővel egy eve sutok, ezt talaltam a neten hozza, igy szoktam

2017. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs, de miért kell félgömb alakú piskóta? Ez ugyanis elég problémás, mert a középsö része sokszor vastagabb, mint a szélei - ezért vagy a közepe marad nyers, vagy a széle lesz égett.


Ha megírod, hogy miért ez a forma kellene neked, esetleg tudok tippet adni, hogy hogyan lenne célszerübb megsütni.

2017. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!