Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fontos a sütőpapír a tészta...

Fontos a sütőpapír a tészta alá? A sütőpapír (nem szilikonos) nem melegszik fel a sütőben annyira, mint a tepsi/forma alja?

Figyelt kérdés
Kenyértésztát szeretnék lábosban sütni (sütőben, csak formának használnék egy lábost). Ha nem rakok a tészta alá semmit (se papír, se zsír/olaj, se alufólia), akkor biztos odaég? Vagy csak nehezebb lehet majd kiszedni a kész kenyeret? Mindenképpen kell alá valami? Az edénynek a fém alja jobban felforrósodik, mint a sütőpapír? (Bocsi a több kérdésért.)

2017. jún. 14. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél az kezedre sütőpapírt és tenyerelj rá a forró főzőlapra. Na, átforrósodik? :) Nem fog attól kevésbé megsülni hogy papírt teszel alá. Szerintem mindenképpen megéri, én vakartam már egy órán keresztül pizzatésztát a tepsi aljából. De ha papírt semmiképp nem akarsz akkor is tegyél valamilyen óvintézkedést, lisztezd be legalább.
2017. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon kiszúrsz magaddal ha nem teszel..
2017. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha kizsírozod és kilisztezed, akkor nem kell alá sütőpapír. De enélkül annyira ráragad az aljára és az oldalára, hogy nem tudod a kenyered kiborítani.
2017. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TR75 ***** válasza:

A sütőpapír valamennyit felfog a hőből. Viszont ha nem szilikonos, akkor a tészta bele fog ragadni, és apró cafatonként kell majd leszedegetned a kisült tészta aljáról.

Ha a tepsi/forma belseje valamilyen teflonos/tapadásmentes anyagból van, akkor értelemszerűen nem szükséges semmilyen praktika, de ha csak zománcozott vagy sima fém, akkor legalább egy kis lisztet szórj a tészta alá (ha kisült, le lehet tisztítani kefével vagy egy ronggyal).

2017. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a sütőpapíros tepsit vizes konyharuhára tesszük, hagyjuk egy kicsit hűlni, soha nem ragad rá a tészta aljára, a keletkezett pára miatt. Akár szilikonos a papír, akár nem.

nagyon praktikus dolog.

De zsírozott-lisztezett sütésnél (bordás tortaforma )így teszek, és nagyon szépen kijön a formából a piskóta.

érdemes kipróbálni.

2017. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2017. jún. 14. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
fontos sütöpapir,ha nem akarod hogy beleragadjon a lábasba a kenyered,én tegnap sütötem piskotát,de nem ragadt piskota a papirhoz ,igaz megvártuk mig kihült.
2017. jún. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sütőpapír ugyanúgy felmelegszik, mint a tepsi.

A tészta tapadása más a sütőpapírhoz és más a tepsihez.

Valamint a sütőpapírt nem sajnáljuk kilökni, a tepsit meg igen.

2017. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. aug. 15. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!