Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » "SOS" Mézes tésztát készitette...

"SOS" Mézes tésztát készitettem.4 lapot kell sütnöm "tepsi hátán". Hogy kell pontosan? Kell alá sütőpapir? Hogy lesz pont akkora a tészta?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A mézes tésztát,mindig sütőpapiron nyújtom :

a tepsi hátára rakd rá a sütő papírt ,és igy letudod szabni . Igy ha már meg van a méret ,könnyen kitudod akorára nyujtani mint a tepsi : a mézes tészta alá a sütő papira is lisztez kicsit : igy biztos nem ragad le . gyorsan kell a tésztával dolgozni mert a méztől hamar keményedik és egyre nehezebb lesz nyújtani.

2013. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor nyújtó deszka nem is kell? Elég a pult?
2013. márc. 30. 14:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a pulton szoktam nyujtani . probáld ki ,hogy neked jó e ha csak pulton nyújtod . ha nem jött igy be még mindig elő veheted a nyújtó deszkát és arra teszed a sütő papirt ,és úgy nyujtod ki..
2013. márc. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

én nem szoktam sütőpapírt használni. a nyújtódeszkán kinyújtom,ügyelve hogy alálisztezzek és ne ragadjon le. közbe rárakom a tepsit,hogy lássam elég nagyra nyújtottam-e.

ha jó a méret,akkor a tésztát kicsit meghintem liszttel,majd feltekerem a nyújtófára,és rá a tepsi hátuljára,amit elötte vajaztam liszteztem

2013. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké! és hány perc sütés egy lap? Férjem az egyiket már betette a sütőbe.
2013. márc. 30. 14:27
 6/15 anonim ***** válasza:
max 8 : 170C -on .Amikor kiveszitek kicsit még puha hülés közben keményedik meg .
2013. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát jó, hogy kimentem, mert 4-5 perc után kész volt. Épp hogy nem kapta meg. Nem szép, de jó lesz!
2013. márc. 30. 14:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Na a harmadik, és a negyedik egész szép lett, téglalap. Majd ezeket teszem legalulra és legfelülre, a csunyákat középre. Igaz?
2013. márc. 30. 14:38
 9/15 A kérdező kommentje:
A grzizes töltelék még nincs kész. Erzsi, ha van egy jó recepted összehasonlitanám az enyémmel. köszi.
2013. márc. 30. 14:39
 10/15 anonim ***** válasza:

nekem Ez van a mézes krémeshez :

7 evőkanál buzadara

7 dl tej

1 vaniliás cukor : ezt sürüre főzzük

20dkg margarint

25 dkg cukorral habosra keverünk :

Ha kihült a darás krém a margarinos kérmmel simára keverjük .

2013. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!