Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A konzerv halakat hogy kéne enni?

Medson kérdése:

A konzerv halakat hogy kéne enni?

Figyelt kérdés
23 leszek és még életemben egyszer sem vettem konzerv halat, nem is nagyon láttam mást sem hogy hogyan eszi ha eszi, szóval teljesen ismeretlen terep. Múltkor a boltba gondolkoztam el rajta hogy kipróbálnám mert amúgy szeretem a halat, csak nem tudom hogy hogyan szokás ezt enni :D.

2017. aug. 20. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Rég csináltam ilyet, de akkor kibontottam a konzervet és megettem a halat. Régen kenyeret is ettem hozzá, most zöldséget vagy semmit ennék.

Ez a sima alapmódszer, de persze belerakhatod különféle ételekbe, tésztára, salátába, lecsóba...etc.

2017. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Piritósra kenve, citromkarikákkal isteni finom :)
2017. aug. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Friss ropogós kenyérrel. Azzal a legfinomabb (nekem).
2017. aug. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Kibontod és kenyérrel megeszed.
2017. aug. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

En mostanaban paradicsomos halkonzervet szoktam venni, es ezt elkeverem egy kis tejfollel. Majd kenyerre kenem. Uborkaval is finom szendvicsbe toltve.

De gyerekkoromban szinte csak olajas halat vettek a szuleim. Akkor csak siman kenyerrel ettuk. Kb. felnottkoromig szinte nem is ettem paradicsomos verziot. Ma mar szinte csak paradicsomosat eszek. Ugy is szoktam enni, hogy villaval szetnyomom, es osszekeverem egy zacsko rizzsel.

Nemreg olvastam egy orvositanacs-ado weboldalon, hogy a konzervhalak jobbak a fagyasztott halfilenel, mert bennuk van a hal gerince, ami pici, eheto csontocska, puha, nem szur. Igy tehat kalciumot is viszunk be a fogyasztasaval.

2017. aug. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :), holnap ki is próbálom, kíváncsi leszek :D.
2017. aug. 20. 01:58
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Csinálj halkrémet. Reszelj le egy fél fej vöröshagymát, add hozzá a halkonzervet (olaj nélkül), törd össze, keverd ki vajjal, tegyél bele egy kis mustárt, pár csepp citromlevet, és kend kenyérre, pirítósra.
2017. aug. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban vajas kenyérre téve citromlével megcsorgatva szeretem.

Szoktam nizzai salátát készíteni tonhal konzervből, főtt krumplival, paradicsommal, párolt zöldbabbal és 4 perces tojással, vinegrettel meglocsolva. Nagyon finom vacsora.

Nagyon szeretem olasz kenyérsalátával(panzanella), amit makrélával, vagy tonhallal készítek.

2017. aug. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is kiváló, ha ráteszed főtt tésztára. Megfőzöd a spagettit, kinyitod a halkonzervet és ráborítod. Gyors és elég jó.
2017. aug. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 supra01 ***** válasza:
100%

Én mindog kiveszem a gerincét. Meg lehet enni, de nekem nem passzol a puha halhoz a ropogós gerinc :)

Aztán majd arra is figyelj, hogy nagyon sokféle halkonzerv van, ízre és halféleségre nézve is. Nekem van, ami nem jön be. Szóval vehetsz többfélét is.

Az olajos halra én cseppentek pár csepp citromot is, az olajat kenyérrel kitunkolom, és mellé eszem a halat :)

2017. aug. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!