Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet nagyon gyorsan...

Hogyan lehet nagyon gyorsan lehűteni a kaját?

Figyelt kérdés
Ha pl. berakom a zabpelyhet a mikróba egy ki vízzel, hogy megpuhuljon, akkor ha kiszedem nagyon meleg, szinte forr. Szóval kevergetem folyamatosan, meg fújom, mint állat, de még így is legalább 5 perc kell, hogy jó legyen, ha nem több. Mivel lehetne ezt gyorsítani? Valami eszköz van erre, praktika vagy vmi???

2017. aug. 26. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha beleállítod (aránylag sok) hideg vízbe és kevergeted, akkor gyorsan kihül - a fújogatás nem ér semmit.

Viszont arra figyelj, hogy üveg/porcelán edényt forrón nem szabad hideg vízbe tenni, mert elpattan. Ha ilyenben készítetted, akkor elötte tedd át valami höálló edénybe.

2017. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a víz vált be, bár én azt sok kiló ételhez alkalmazom, amit még aznap szeretnék betenni a hűtőbe...
2017. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én átöntöm egy másik tálkába, amiben volt lehűtöm hideg vízzel, és addig öntögetem egyikből a másikba, amíg megfelelő hőfokú nem lesz.
2017. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez gyorsan lehűti (ehetőre ), ha egyik tálkából as másikba öntöd. Gondolom nem akarod ennél jobban lehűteni.
2017. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Indtant zabpehely (pl kölln)+ hideg víz
2017. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
78%
Na most ha az a probléma, hogy túlmelegedik a mikróban a zabpehely, akkor misem egyszerűbb ...Melegítsd kevesebb ideig. Ezután nem kell majd lehűteni.
2017. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Az a baj, ha nem lesz forró, akkor nem lesz olyan puha, ahogy én szeretem
2017. aug. 29. 14:41
 8/8 anonim válasza:

En 3 dolgot szoktam tenni.


1. Hidegvizbe hutom

2.Fogok 2 hideg edenyt es folyamatosan atontogetem , ha atmelegszik vagy masik hidegedenyt veszek elo v kioblitem hidegvizzel

3.Beteszem fagyasztoba. Nem , nem olvad ki ennyi ido alatt a frigo.☺

2017. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!